
Keskeny a híd a gyalogosoknak és a kerékpárosoknak is
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi kerékpáros forgalom mérése bebizonyította, amit a biciklizést népszerűsítő civil szervezetek már sejtettek: vannak olyan kisebb, egyirányú utcák, ahol a két keréken gurulók mindkét irányban közlekednek. Számukra szeretnének megoldást a civilek a parkolóhelyek átszervezésével.
2022. augusztus 16., 10:302022. augusztus 16., 10:30
2022. augusztus 16., 11:462022. augusztus 16., 11:46
Marosvásárhelyen a Mărăști, volt Vörösmarty utcában nyolc napig mérték a kerékpáros és gyalogos forgalmat az elmúlt időszakban – a kiválasztott egyirányú utca eléggé forgalmas, és a kerékpárosok gyakran mindkét irányban átgurulnak rajta.
Az alapítvány képviselője, Heim László szerint noha a városvezetésnek van több, kerékpársávok kialakításárat célzó terve, ezek kivitelezése nagyon hosszadalmas lesz. Európai uniós pénzalapokból készülnek el, és még csak a tervezésnél, a megvalósíthatósági tanulmányoknál tartanak, így várhatóan évekre lesz még szükség, amíg a Dózsa György utcában, a Poklos-patak partján, vagy a volt November 7 negyedben külön sávokon lehet biciklizni. Ezért
Ezt a város közlekedési bizottságában fogják majd tárgyalni, és a rendőrségnek is rá kell majd bólintania.
A Vörösmarty utca után hétfőn a Kárpátok sétányán levő gyalogos hídra helyezték át a kerékpárszámlálót. Itt is sok biciklis és gyalogos közlekedik, de a híd, amellyel ki lehet kerülni a nagy Maros-hidat, elég zsúfolt.
Mint Gál Sándor, a Marosszéki Közösségi Alapítvány vezetője elmondta, ez esetben azt fogják kérni – amennyiben a mérések ezt igazolják –, hogy szélesítsék meg a hidat, hiszen az elmúlt évek tapasztalatai alapján iskolakezdés után sok kerékpáros és gyalogos halad át ezen.
Közlekedési és beruházási miniszternek Vitézy Dávidot, a Szociális és Családügyi Minisztérium vezetésére pedig Kátai-Németh Vilmost kérte fel Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke, leendő kormányfő.
A játéktermeknek csak Csíkszereda nyugati ipari részén adnak majd működési engedélyt, az agresszív kutyafajták keverékeivel is tilos lesz őriztetni a nyájakat, és közel tízmillió lej hitelt vesz fel a város – ezekről döntöttek a tanácsülésen.
Az Országos Adó- és Pénzügyi Hivatal (ANAF) átszervezésének részeként több tucat városi és községi kirendeltséget számolnak fel. Alexandru Nazare pénzügyminiszter szerint az alkalmazottakat nem bocsátják el, hanem áthelyezik más területekre.
Lezuhant a felüljáróról egy személyautó pénteken délelőtt Jászvásáron, miután összeütközött egy kamionnal. A mentőegységek még a helyszínen vannak, a román közszolgálati rádió jászvásári stúdiója szerint egy nő életét vesztette.
Segítségét kért egy nő csütörtök este a 112-n a békási vidéki rendőrőrstől, miután fenyegetve érezte magát, férjét és lányát 37 éves vejétől, amennyiben annak felesége és három gyermeke nem tér vissza közös otthonukba.
Erős szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken huszonegy megyére.
Tavaly 131 kilométerrel bővült a romániai autópálya-hálózat; a közúthálózat hossza 87 220 kilométert tett ki, amiből 18 193 kilométer (20,8 százalék) országút, 35 131 kilométer (40,3 százalék) megyei út, 33 896 kilométer (38,9 százalék) pedig községi út.
Az Európai Unión kívülről érkező külföldi munkaerő toborzását szigorító sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány, amely egyszerűsíti és átláthatóvá teszi az érdekelt vállalkozások hozzáférését a külföldi munkaerőhöz.
Jelentősen megdrágultak az üzemanyagok pénteken a romániai töltőállomásokon: a gázolaj literenkénti ára helyenként ismét 9 lej fölé emelkedett, a benziné pedig a 8,7 lejt is eléri egyes hálózatokban.
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába – közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
szóljon hozzá!