
Elkezdődött az építkezés. Ősszel már biztonságos úton haladhatnak a biciklisek
Fotó: Barabás Ákos
Másfél kilométernyi bicikliút épül meg őszig Székelykeresztúron, a kisváros Székelyudvarhely felőli bejáratától a központig. A cél, hogy legalább biztonságosan biciklizhessenek a helybéliek, ha már tömegközlekedési lehetőség nincs a településen.
2018. június 06., 11:382018. június 06., 11:38
Székelykeresztúr nyugati és keleti bejáratát szeretnék összekötni azzal a bicikliúttal, amelynek immár harmadik, 1,6 kilométer hosszú szakasza épül a timafalvi lakónegyed és a település központja között – fejtette ki lapunknak Rafai Emil polgármester, megjegyezve, hogy
Saját, szegényes költségvetésből különítettek el pénzt a fejlesztésre, a mostani munka mintegy 750 ezer lejbe kerül. A polgármester meglátása szerint egy megbízható cég nyerte meg a kivitelezést a közbeszerzési eljáráson. Azt tervezik, hogy őszig befejezik a beruházás ezen részét, majd ha az idő engedi, még
ami a katolikus plébánia és a Lukács András Sportcsarnok között található.
– fogalmazott Rafai. Mint mondta, fontosnak tartja, hogy minél többen kerékpározzanak, hiszen ez nemcsak egészséges, de így mérséklődne az autóforgalom, minek köszönhetően a levegő is jobb lenne a városban, és a parkolási gondok is megoldódnának például a központban. Hangsúlyozta, kimondottan büszke lesz a várost átszelő bicikliútra, ha maximum jövőre sikerül befejezni.
A polgármesteri hivatal négy villanyoszlop áthelyezését kérte a szolgáltatótól, hogy azok ne zavarják a majdani bicikliúton közlekedőket, ám süket fülekre találtak – tudtuk meg Rafai Emiltől. Mint fogalmazott, sajnálatosnak tartja, hogy az áramszolgáltató ennyire nem törődik a város fejlesztése érdekében tett erőfeszítéseikkel. Hozzátette, természetesen így is használható lesz az út.
A lej–euró árfolyam a következő időszakban mindkét irányba elmozdulhat, és a feszültség mindaddig fennmaradhat, amíg a piacok nem kapnak egyértelmű válaszokat Románia politikai és pénzügyi stabilitásával kapcsolatban – jelentette ki a BNR szóvivője.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakcióvezetője, Gabriel Andronache szerint Ilie Bolojan ismét miniszterelnöknek jelölhető, mert ezt nem tiltja az alkotmánybíróság.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerdán közölte, hogy 2023 és 2026 között összesen 15 hantavírus-fertőzéses esetet jegyeztek Romániában, ezek közül egyet idén.
Marosvásárhelyen, Szovátán és Székelyudvarhelyen új beruházásként épülhetnek fiataloknak szánt lakások, illetve előrelépés várható a sepsiszentgyörgyi, csíkszeredai, kézdivásárhelyi, kovásznai és malomfalvi ifjúsági lakások terén is – közölte az RMDSZ.
A Bolojan-kormány bukása a fokozódó gazdasági bizonytalanság miatt máris érezteti hatását a román energiapiacon – figyelmeztetett csütörtökön közzétett elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Megszűnik a TV2 Tények című hírműsora – erősítette meg a csatorna elnök-vezérigazgatója a 444-nek. Vaszily Miklós a portálon csütörtökön megjelent cikkben a csatorna struktúrájának átszervezéséről is beszélt – szemlézte az anyagot az MTI.
Az összes párt az embereinek elhelyezésére használta az állami vállalatok vezetői tisztségeit, ezen azonban a következő években változtatni kell – jelentette ki szerdán este Ilie Bolojan.
Az idénymunkák újraindulásával enyhén csökkent a munkanélküliség Hargita megyében. A sokévi átlagnál kisebb viszont az állásajánlatok száma is.
Székelyföld-szerte nyárias meleg volt tegnap délután, Csíkszeredában is 25,2 Celsius-fokig melegedett fel napközben a levegő hőmérséklete.
1 hozzászólás