Megnyitották a forgalom előtt a Nyárádtő-Radnót közötti autópálya-szakaszt, az elsőt Maros megyében. A 13,7 kilométeres útszakaszt hivatalosságok jelenlétében avatták fel délután három órakor.
2018. december 12., 16:542018. december 12., 16:54
2018. december 12., 18:322018. december 12., 18:32
Fotó: Haáz Vince
Megnyitották a forgalom előtt a Nyárádtő-Radnót közötti autópálya-szakaszt, az elsőt Maros megyében. A 13,7 kilométeres útszakaszt hivatalosságok jelenlétében avatták fel délután három órakor.
2018. december 12., 16:542018. december 12., 16:54
2018. december 12., 18:322018. december 12., 18:32
Fotó: Haáz Vince
Az újonnan megnyitott autópálya-szakasz használatával kikerülhető lesz több település, valamint a kerelőszentpáli híd, amelyet egész nyáron javítottak és félsávos útlezárást vezettek be rajta. A pálya radnóti lehajtásánál komoly gondot jelent, hogy azok,
Ez a Nyárádtő felől érkezők esetében azt jelenti, hogy ha leengedik a sorompót, akkor ők az autópályán kell várakozzanak, amíg elhalad a vonat. Állítólag ezt a gondot pár napon belül úgy tervezik orvosolni, hogy minimálisra korlátozzák a sorompó leengedésének idejét.
Dolgoznak a Radnót és Aranyosgyéres közötti két szakaszon is, ezek előre láthatóan jövő év végére, de legkésőbb 2020-ra lesznek kész.
Semmi előremozdulás nincs azonban a Nyárádtő-Marosvásárhely és a marosvásárhelyi bekötő út esetében, itt megóvták az eredményeket és lehetséges, hogy újra versenytárgyalást szerveznek a kivitelező kiválasztására.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Kedd éjfélkor hivatalba lépett a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
Ingyenesen állítják ki az első elektronikus személyi igazolványt a 14. életévüket betöltött polgárok számára június 30-ig.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
Gyanús körülmények között halt meg egy csecsemő a bukaresti Polizu szülészeten. Az ügyészség vizsgálatot indított az ügyben.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
szóljon hozzá!