
A csíkszeredai városháza településrendezési osztályának ügyfélszolgálatát már ebben az épületben kell keresni
Fotó: Veres Nándor
Átköltözött, és elkezdte működését a csíkszeredai városháza településrendezési osztályának ügyfélszolgálata február utolsó napjától a volt Postabank épületében – tájékoztat a polgármesteri hivatal sajtóosztálya.
2022. február 28., 11:452022. február 28., 11:45
2022. február 28., 11:462022. február 28., 11:46
Mint írják, a településrendezési osztály ügyfélszolgálata Csíkszereda Városháza Ügyfélközpontjában (Mihail Sadoveanu utca 4. szám, korábbi Postabank épülete) fogadja az érintetteket hétfőn, kedden, szerdán és pénteken 9 és 13 óra között, csütörtökön pedig 14 és 17 óra között.
Hozzáteszik azt is, hogy a polgármesteri hivatal épületében a főbejáraton át közlekedhetnek az ügyfelek.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
1 hozzászólás