
Kívül-belül megújult az egykori Bürger-villa, az Aranykakas
Fotó: Haáz Vince
Megnyitja kapuit vasárnap a marosvásárhelyi Aranykakas, az egykori Bürger-villa, amely évtizedeken át kihasználatlanul, romos állapotban állt. Szállodát, vendéglőt és teraszt rendezett be az új tulajdonos a felújított ingatlanban.
2022. május 18., 14:312022. május 18., 14:31
A Kossuth utca végén lévő, az egykori marosvásárhelyi sörgyáros, Bürger Albert villája, a későbbi Aranykakas néven ismert vendéglő kívül-belül megújult, és hamarosan használatba is kerül. Cosmin Pop marosvásárhelyi vállalkozó, aki 2014-ben megvásárolta, ígéretéhez híven gondoskodott arról, hogy az épület visszakapja egykori szépségét. Ez
Fotó: Haáz Vince
Az egykori, több mint száz éves épületben szállodát rendeztek be, a vas és üveg szerkezetű, függőkerttel körbevett új részben, amelyet most építettek hozzá, vendéglő működik, az udvaron kialakított terasszal. A beruházás értéke másfél millió euró, aminek jelentős részét a régi, meglévő épület restaurálása tette ki.
Műemlék jellegű épület felújításáról lévén szó (és egy mellé tervezett modern ingatlan megépítése is szerepelt a tervben), az engedélyek beszerzése a vártnál tovább tartott, ezért a felújítási munkálatok is elhúzódtak.
Fotó: Haáz Vince
A Bürger-villa története röviden
Bürger Albert a 19. század végén és a 20. század elején Marosvásárhely leggazdagabb gyárosa volt, aki az 1929-ben bekövetkezett gazdasági világválság előtt kétszáz munkást foglalkoztatott, és évi 150 ezer hektoliter sört palackozott. A telket, ahová a nyolcszobás barokk és neobarokk stílusú villát építtette, 1896-ban vásárolta meg. Az államosítást követően raktárhelyiségnek, majd a 70-es évektől kezdődően vendéglőnek használták az épületet. A rendszerváltás után nem sokkal azonban a vendéglőt bezárták, az ingatlan az évtizedek alatt kihasználatlanul állva tönkrement.
Közel 30 köbméter, nyilvántartásban nem szereplő faanyagot találtak a rendőrök egy cégnél Hargita megyében.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken kiadott előrejelzése szerint vasárnap délutánig az egész országban villámlásokkal és viharos széllökésekkel kísért felhőszakadások, jégeső és jelentős lehűlés várható.
Öngyilkos lett a Fehér megyei rendőrség fogdájában az a nő, aki a gyanú szerint a vagyonáért megölte az anyját – közölte pénteken a Szeben megyei ügyészség szóvivője.
A Romániát képviselő Alexandra Căpitănescu bejutott csütörtök este az idei Euróvíziós Dalfesztivál döntőjébe.
Állítólagos bírságokról szóló üzenetekkel próbálnak adatokat kicsalni szélhámosok, a rendőrség fokozott óvatosságra inti a lakosságot.
Ilie Bolojan csütörtökön kijelentette, hogy Romániának a deficit csökkentésére vonatkozó kötelezettségvállalások miatt a közalkalmazotti bérkeretet a bruttó hazai termék (GDP) kicsivel több mint 8 százalékán kell tartania.
Hétfőre hivatalos kormányalakítási tárgyalásokra hívta Nicușor Dan államfő a parlamenti pártok küldöttségeit, annak ellenére, hogy az eddigi informális egyeztetések során nem körvonalazódott működőképes parlamenti többség.
A nagyszebeni gyermekkórház orvosigazgatója szerint az Oltalsósebes melletti erdőben közel kétnapos keresés után megtalált ötéves kisfiú azért maradhatott életben, mert nem érzékelte a veszélyt úgy, mint egy felnőtt.
szóljon hozzá!