
November 20-a utántól már hóágyúztak a Hargitán
Fotó: Madarasi Hargita Síközpont
Csütörtökön megnyitják az idei síszezont a Madarasi Hargitán – adja hírül Facebook-oldalán a Madarasi Hargita Síközpont, felhívva a Hargitára tartók figyelmét, hogy az utak téliesek, a felső szakaszok pedig jegesek.
2022. november 30., 13:492022. november 30., 13:49
2022. november 30., 13:532022. november 30., 13:53
„Úgy tűnik, azért jött a tél, hogy maradjon” – örülnek az időjárási körülményeknek a Madarasi Hargitán, ahol a síközpont közleménye szerint december 1-jén megnyitják a síszezont.
felhívva a Hargitára tartók figyelmét, hogy az utak téliesek, a felső szakaszok pedig jegesek, ezért kötelező a jó minőségű téli gumi és hólánc használata.
Sípos Zoltán, az üdülőtelep sípályáinak igazgatója az Agerpres hírügynökségnek azt mondta, hogy napok óta működtetik a hóágyúkat a pályákon, és csütörtökre két pálya lesz használható: a Kicsi Súgó és a Kicsi Mihály.
A Kicsi Súgó 200 méter hosszú, kezdő szintű pálya, a Kicsi Mihály pedig középszintű, 300 méter hosszú. Mindkét pályán felvonó működik. Sípos Zoltán hozzátette,
A tavaly szintén a Madarasi Hargita Síkomplexum nyitotta meg elsőként pályáit Hargita megyében a téli sportok kedvelői előtt.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Elszabadult lovakat fotóztak csütörtök reggel Csíkszeredában. A haszonállatok több helyszínen is végigvágtáztak, többek között a Dedeman barkácsáruházzal szembeni zöldövezeten, valamint a Szent Kereszt Plébániatemplom környékén.
szóljon hozzá!