
Megváltozott körülmények a buszpályaudvaron
Fotó: Borbély Fanni
Hétfőtől már a felújított csíkszeredai buszpályaudvarra érkeznek és onnan indulnak a távolsági buszjáratok, és ugyanez a végállomása a helyi tömegközlekedést kiszolgáló buszoknak is. Korszerű körülmények várják az utazókat a létesítményben, amelynek szolgáltatásait a későbbiekben még bővíteni fogják.
2024. május 13., 15:412024. május 13., 15:41
Miután márciusban megtörtént a műszaki átvétel az építőtől, a buszpályaudvart üzemeltető Csíki Trans Kft. irodáit berendezték és beüzemelték a teljes felszereltséget ahhoz, hogy megfelelő körülmények között tudjon működni minden szolgáltatás.
de mint Demény Attila, a Csíki Trans igazgatója kérdésünkre elmondta, a járatok azért útba ejtik ezt is még egy ideig, hogy ha utasok várakoznak ott, fel tudják venni. Ugyanez a helyzet a városi közszállítás járműveivel, amelyek végállomása most már nem a vasútállomással szembeni parkoló, hanem a buszpályaudvar.
Az utazóknak jó tudni, hogy
a felújított létesítmény Hargita utca felőli része a városi közszállítás járműveinek van fenntartva, a buszok különböző beállóhelyekről indulnak.
A helyközi buszjáratok a Villanytelep utca felől, a másik oldalon állnak be és a Brassói út irányába távoznak,
a megyeközi, valamint a nemzetközi járatok pedig a buszpályaudvar Brassói út felőli oldalán érkeznek és indulnak.
Az épületben korszerű illemhelyek, váróterem, információs iroda és a Csíki Trans pénztárai várják az utazókat, akik külön ledes kijelzőkön követhetik a távolsági, illetve a városi buszjáratok menetrendjét.
Fotó: Borbély Fanni
Ugyanilyen képernyők vannak a beállóhelyeken is, ezek az adott helyről induló buszokról szolgáltatnak információkat.
az igazgató azt mondta, a későbbiekben csomagmegőrző automatákat szeretnének telepíteni, így egyszerűsítve a szolgáltatást.
A megnyitó alkalmából tartott sajtótájékoztatón Korodi Attila polgármester arról beszélt, hogy egy olyan civilizált, közszállítást szolgáló központ jött létre, amely az elkövetkező tíz-tizenöt évben meg fogja határozni a csíki és a megyei közszállítási rendszert.
Fotó: Borbély Fanni
„A buszpályaudvar olyan kapacitásra van tervezve, amely sűrített járatokkal nemcsak Csíkszeredát, hanem az egész Csíki-medencét, a Gyimeseket el tudja látni, és közben helyet ad a megyeközi, nemzetközi járatoknak is” – emlékeztetett, utalva a következő fejlesztésre, amely számos csíkszéki községet kiszolgáló körjáratok bevezetésével jár. Kifejezte meggyőződését, hogy a javuló szolgáltatásokkal egyre többen fogják használni a tömegközlekedést.
Bors Béla alpolgármester szerint érdemes felidézni a buszpályaudvar évekkel ezelőtti állapotát ahhoz, hogy szembetűnő legyen a változás. Kitért arra is, hogy
új víz- és szennyvízhálózatot, zöldövezeteket alakítottak ki, fákat ültettek, padokat helyeztek el, 14 fedett beállóhelyet létesítettek. Az épület teljesen megújult, víz- és fűtésrendszert, nyílászárókat cseréltek, napelemeket szereltek a tetőre. A buszpályaudvar területén 18 térfigyelő kamerát szereltek fel, ezek száma tovább fog bővülni.
Fotó: Borbély Fanni
Újdonságaként említette a Csíkszeredában elsőként használt, corten acélból készült burkolatot a fedett beállóhelyek szerkezetén, amely a speciális anyag felvitele után már megkapta a patináját. Szintén újdonság a kerékpárbérlés, ez még nem működik, de nemsokára már igényelhető lesz huszonegy bicikli.
Ugyancsak az elkövetkező időszakban történik meg egy büfé beüzemelése, és készülnek a hangosbemondás biztosítására is, az ehhez szükséges felszereltség rendelkezésre áll.
Összehangolt közúti ellenőrzést tartottak vasárnap a 15-ös országúton, Maros és Hargita megyében is. A négyórás akció során több mint 330 szabálysértést állapítottak meg, ezek túlnyomó többségét gyorshajtás miatt.
Három, alkohol befolyása alatt vezető sofőrt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök augusztus 22-én és 23-án. Az egyik esetben a járművezetőnek jogosítványa sem volt, ráadásul az autón más gépkocsihoz tartozó rendszámtáblák voltak.
Változékony időjárás várható a következő két hétben: lesznek napok, amikor 31 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet, máskor viszont mindössze 24 fok körül alakulnak a nappali csúcsértékek; csapadékra többször is számítani lehet.
Két halasztás után kihirdettek a jogerős ítéletet a Marosvásárhelyi Ítélőtábla a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A vádlottakat nagyrészt felmentették a vádak alól, részben helyt adva fellebbezéseiknek.
Nem mindenhol bizonyul hatékonynak az agresszív sofőrök azonosítására és felelősségre vonására létrehozott országos platform, ahová a forgalom résztvevői felvételeket tölthetnek fel az észlelt kihágásokról.
Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe hétfőn Szolnok közelében – közölte Magyar Péter miniszterelnök közösségi oldalán.
Változékony, zivataros időjárásra kell számítani a következő napokban Erdélyben is. Kedden főként a hegyvidéken és az ország középső részén, szerdán pedig ismét többfelé alakulhatnak ki viharok.
Közzétették hétfőn a pótérettségi végleges eredményeit. Az óvások elbírálása után 3,1 százalékponttal 36,9 százalékra nőtt a sikeresen vizsgázók aránya.
Különleges közönségtalálkozók várják a filmkedvelőket Székelyföld több településén: augusztus végén és szeptember elején Törőcsik Franciska is részt vesz a Magyar menyegző című film vetítéseit követő találkozókon.
Az elmúlt 24 órában 24 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 18 személynek nyújtottak segítséget – számolt be hétfő reggel a Facebook-oldalán a Salvamont.
szóljon hozzá!