
Egyre csak romlik a megyei út az elterelt forgalom miatt
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fokozott ütemben romlik a Székelyszenttamáson átvezető 134B jelzésű megyei út állapota, amióta a Tibód határában leszakadt rész miatt a 134C jelzésű megyei útról oda kellett terelni a teherforgalmat. Hargita Megye Tanácsa a lakók türelmét kéri az ideiglenes elterelés miatt, egyelőre ugyanis nincs más lehetőség a teherautók közlekedésének megoldására.
2021. július 06., 15:512021. július 06., 15:51
A júniusi áradásokkor tovább romlott a Tibód határában leszakadt 134C jelzésű megyei út állapota, ahol 3,5 tonnás súlykorlátozást kellett bevezetni a balesetek elkerülése érdekében. Éppen ezért
hiszen azóta fokozott ütemben kezdett romlani a megterhelt út, amely nemcsak megsüllyedt néhány helyen, hanem újabb gödrök is keletkeztek.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A személyautókkal történő közlekedés is nehezebbé vált a sebesen hajtó teherautók miatt, hiszen két jármű csak akkor fér el egymás mellett, ha legalább egyik lehúzódik az út szélére.
Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának alelnöke lapunknak kifejtette, egyszerűen
miután veszélyessé vált a Tibód közeli útleszakadás. Mint mondta, meg kell érteni a vállalkozókat is, hiszen nekik is dolgozniuk kell.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Egyébként ideiglenes lezárásról van szó a 134C jelzésű megyei úton, hiszen ott hamarosan elkezdődik a leszakadás kijavítása. Amint befejeződik a munka, újból használhatják a szakaszt a teherautósok, így megszűnik a plusz forgalom Székelyszenttamáson.
A megyei önkormányzat alelnöke hangsúlyozta, már régóta terveik között szerepel a 134B jelzésű megyei út felújítása – ám ez eddig nem volt prioritás, hiszen más településeken rosszabb körülmények vannak –, így reméli, hogy a már említett útleszakadás kijavítása után hamarosan sikerül azt is korszerűsíteni.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Jókora büntetést kapott az a sofőr, akit helikopterből figyeltek, amint figyelmen kívül hagyja a közlekedési szabályokat.
Nemzetközi hadgyakorlatot rendeznek az erdélyi Nagysinken május 7–23. között, amelyre vasárnaptól kezdődően több szövetséges országból érkezik haditechnika – közölte a román védelmi minisztérium (MApN).
Néhány százan gyűltek össze vasárnap este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan melletti szimpátiatüntetésen.
Körülbelül négyezren vettek részt vasárnap Nagyváradon az Ilie Bolojan miniszterelnök támogatására szervezett tüntetésen.
Csaknem duplájával haladta meg a megengedett sebességet egy autós az A1-es autópályán, ráadásul a jogosítványa is le volt járva. Az ellenőrzések során több szabálytalan sofőrt is lefüleltek a rendőrök, a kiszabott bírságok értéke 40 ezer lejre rúg.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
szóljon hozzá!