
Államfőt választunk. Nemcsak az a kérdés, hogy kire, hanem az is, hogy mikor szavazunk
Fotó: Kristó Róbert
A Szövetségi Képviselők Tanácsának (SZKT) csütörtöki kolozsvári ülése utáni sajtótájékoztatón Kelemen Hunor bejelentette, hogy az RMDSZ-nek lesz jelöltje az idei államelnök-választáson.
2024. június 27., 16:282024. június 27., 16:28
„A választások időpontjától független a magyar közösségnek lesz államfőjelöltje. A magyaroknak kell legyen hangja az államelnök-választáson” – nyilatkozta a szövetségi elnök. Kelemen szerint a jelölt indításával
és lehet rá számítani Romániában. „A magyarok jelöltje a magyarok reményeiről és problémáiról, a társadalom problémáiról fog beszélni, de megfogalmaz üzenetet arról is, hogy milyen országot akarunk” – magyarázta.
Az SZKT ülésén megtartott politikai tájékoztatójában Kelemen Hunor többek között arról beszélt: az államelnök-választás kiírásának elhalasztásával a koalíció megmutatta, hogy
„Azt mutatják föl, hogy az egyéni érdek mindig fölülírja a közösségi érdeket és az ország érdekét. Ha azt ígérted, hogy szeptemberben lesz a választás, akkor tartsd be az ígéretedet! Ne keress olyan magyarázatokat, amelyek nem állnak meg a saját lábukon, hogy meleg van, hogy nyár van. Hát igen, ősszel meg betakarítás van, télen meg hideg van. Ez így szokott lenni.
Nem spekulálni kell, hanem a választók elé kiállni, beszélni, elmondani, hogy mit akarunk, és kérni a bizalmat. Mi ezt fogjuk tenni!” – idézi az Agerpres hírügynökség az RMDSZ elnökét.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
szóljon hozzá!