
Fotó: Pinti Attila
Van-e mód arra, hogy az előterjesztő visszavonja a határozattervezetét a napirend elfogadása után? Van-e olyan üres állás a városi közintézményeknél, amelyet meg lehet szüntetni, azért, hogy egy új alkalmazott érkezhessen a könyvtárba? Ezek a kérdések okoztak vitákat a gyergyószentmiklósi képviselő-testület csütörtöki ülésén.
2024. január 25., 19:232024. január 25., 19:23
Sokadik alkalommal került napirendre az a tervezet, amely az önkormányzatok számára kötelezően előírt 10 százalékos létszámcsökkentést hivatott szentesíteni.
Eszerint megszűnt volna egy könyvtárosi állás a városi könyvtárnál. Csakhogy ezúttal Vincze Csilla könyvtárigazgató közölte, hogy épp most jelentkezett az állásra egy szakember, aki a megyei könyvtártól kérte ide az áthelyezését. Így nem volna jó éppen most megszüntetni azt az állást, amit ő betöltene.
Fotó: Gergely Imre
A polgármester közölte, hogy erről a fejleményről eddig nem hallott, és előbb ragaszkodott volna ahhoz, hogy az előterjesztéséről a könyvtárosi állás megszüntetésével együtt döntsön a testület, majd vissza akarta vonni a tervezetet. Itt hosszú vitatkozás alakult ki, hogy jogszerű-e a napirend elfogadása után egy tervezetet visszavonni vagy sem (korábban volt példa arra, hogy megtörtént ilyen, és olyan is többször előfordult, hogy a visszavonást szabályellenesnek vélték). Szünetet rendeltek el, és ez alatt találtak egy olyan üres könyvelői állást, amit meg lehetett szüntetni, így nincs akadálya, hogy új könyvtáros érkezzen.
Megint napirendre került a képviselő-testület új működési szabályzatának tervezete, de ezt megint nem fogadták el. Erős Levente itt újra nehezményezte, hogy ismét a polgármester által kezdeményezett szabályzat volt beterjesztve, és nem tűzték napirendre azt a változatot, amelyet ő kezdeményezett. A polgármester értetlenkedett, mondván, hogy az ó javaslata ugyanaz, amit Erős készített elő. Ha így van, akkor ez plágium – jelentette ki Erős.
Az ülésen kellett volna elfogadni azt a tervezetet is, amely szerint a városi kórház felújított, kibővített helyiségeit átadták volna használatba a kórháznak. A javaslatot Csergő Tibor visszavonta, mondván, hogy a finanszírozó hatósághoz kérést intéztek bizonyos módosításokra. A választ erre még nem kapták meg.
Itt felszólalt Fülöp Enikő kórházmenedzser is, mondván, hogy a határozattervezet egyébként sem állja meg a helyét, ugyanis abból az tűnik ki, hogy a kórház főépülete és egyéb kiszolgáló létesítmények nem az egészségügyi intézmény adminisztrálásában szerepeltek, miközben azokat korábban már kétszer is átadták az egészségügyi intézménynek.
Szombaton is tovább drágult az üzemanyag, egyre kevesebb azon töltőállomások száma, ahol még lehet benzint tankolni 9 lej alatt.
Akár mínusz 8 Celsius-fokig is süllyedhet a hőmérséklet vasárnapra virradóra Hargita megye magasabban fekvő pontjain és a hegyközi medencékben. Jövő héttől azonban már érkezik a felmelgedés.
Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni péntek éjjeli orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott szombat reggel a védelmi minisztérium.
350,7 millió eurót sikeresen felszabadított az uniós helyreállítási források harmadik részletének befagyasztott részéből, ugyanakkor 458,7 millió eurót végleg elveszít a korábbi években késve, hiányosan vagy hibásan végrehajtott reformok miatt.
A Cégnyilvántartási Hivatal adatai szerint 2026 első három hónapjában 5424 vállalat függesztette fel a tevékenységét Romániában, 7,88 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba – közölte Facebook-oldalán Kelemen Hunor RMDSZ-elnök.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
Kaotikusan közlekedett az A2-es autópályán, Konstanca felé egy autóvezető május 1-jén, és a rendőrök jelzésére sem volt hajlandó megállni. Üldözőbe vették, helikopterrel is követték, végül pedig feltartóztatták.
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter egyeztetésre hívta a lengyel PESA vasútijármű-gyártó vállalat képviselőit és hazai vasúti ágazat illetékeseit, miután kiderült, hogy 21 vadonatúj, korszerű vonatszerelvény vesztegel hónapok óta kihasználatlanul.
1 hozzászólás