
Ruhát, táskát, lábbelit vittek be a kávézóba a segíteni vágyók
Fotó: Gálna Zoltán
Adománygyűjtő vásárt szervezett Marosvásárhelyen a G. Caféban az Adakoznimenő jótékonysági csapat, amelynek tagjai arra kérték a vásárhelyieket, hogy akinek megunt ruhája, ékszere, játéka és bármilyen, jó állapotban lévő tárgya van, vigye be vasárnap a kávézóba. A szervezőkkel közösen becsülték fel azok értékét, hogy az eladásából származó összegből ajándékokat vehessenek a Hidegvölgyben élő gyermekeknek.
2019. december 15., 15:392019. december 15., 15:39
2019. december 15., 15:422019. december 15., 15:42
Vajda Boróka egyetemi hallgató a Székelyhonnak elmondta, tavaly már szerveztek egy adománygyűjtést, akkor tartós élelmiszert, tisztítószereket és pénzt gyűjtöttek. Karácsony előtt a Hidegvölgybe látogattak, ahol főleg idősebb személyeket kerestek fel, és átadták a számukra összeállított csomagokat.
Idén Tálas Ferenccel, a hidegvölgyi Szivárvány iskola pedagógusával kapcsolatba lépve 151 gyermek számára szeretnének karácsonyi ajándékot vinni.
Érdeklődésünkre, hogy miért éppen a Hidegvölgyet célozták meg adománygyűjtő akciójukkal, Vajda Boróka elmondta, az ötlet Kovács Kata Milla egyetemi hallgatótól, a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem harmadéves színművészetis diákjától származik, aki Budapestről érkezett, és akit meglepett, hogy Marosvásárhely utcáin milyen sok a kéregető, mélyszegénységben élő gyermek. Évfolyamtársaival együtt elhatározta, hogy segít rajtuk.
Azt szeretnék ezekkel az akciókkal elérni, ha a tabuk megszűnnének, ha ezek a gyermekek lehetőséget kapnának, hogy másként induljanak az életben, ha nem lennének megbélyegezve azáltal, hogy hidegvölgyiek.
– magyarázta a diáklány, aki társaival együtt kedden délelőtt a Művészeti Egyetem kisbuszával szállítja ki az adományokat a gyermekeknek.
Aki támogatni szeretné a színművészetis diákok kezdeményezését tartós élelmiszerrel, tisztítószerrel, játékokkal vagy pénzadománnyal, az az Adakoznimenő Facebook-oldalon talál további tudnivalót a lehetőségekről.
Minisztereihez hasonlóan Orbán Viktor volt kormányfő is eladományozza a neki járó végkielégítést.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökével, Ilie Bolojannal tárgyalt szombaton Temesváron a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga jelzésű riasztást adott ki felhőszakadás miatt öt megyére, és sárga jelzésű riasztást felhőszakadás, jégeső és viharos szél miatt 19 megyére, valamint Bukarestre.
Több településen is medvék jelenléte miatt riasztotta a lakosságot a Hargita megyei katasztrófavédelem az elmúlt napokban. A párzási időszakban a vadállatok gyakrabban tűnnek fel a települések közelében, és napközben is aktívabbak a megszokottnál.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök egyeztetést ígért a pénzügyminisztérium képviselőivel az e-Factura rendszer kiterjesztéséről, megvizsgálják, feltétlenül szükséges-e bevezetni az intézkedést a kisvállalkozást működtető magánszemélyek esetében is.
A Bucsecs-hegység magashegyi túraútvonalai még zárva maradnak ebben az időszakban, figyelembe véve, hogy az Omu-csúcson a hóréteg vastagsága meghaladja a másfél métert, és a hétvégén ismét havazás várható.
Hantavírus-fertőzést igazoltak pénteken egy betegnél az aradi megyei sürgősségi kórházban, de állapota jó. A PCR-teszt pozitív lett, a vírus törzsét azonban egyelőre nem azonosították.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Szövetségi Képviselők Tanácsának Kolozsváron tartott ülése után kijelentette, a szövetség elsődleges célja a korábbi kormánykoalíció újraalakítása, de nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy az RMDSZ ellenzékbe vonuljon.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
1 hozzászólás