
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Két, meglehetősen részeg férfit is azonosított a rendőrség Udvarhelyszéken a hétvégén. Szerencsére egyikük sem okozott nagyobb, sérüléssel járó balesetet, a részeg autózásuk következményeivel azonban számolniuk kell.
2019. november 03., 20:382019. november 03., 20:38
2019. november 03., 20:552019. november 03., 20:55
Két autó balesetezett november elsején, hajnali 2 óra 35 perckor, mindkét járműnek a visszapillantó tükre törött le.
Az ittas magyarországi férfit beszállították a székelyudvarhelyi kórházba, hogy megvizsgálják az alkoholos befolyásoltsága mértékét. Az ügyben bűnügyi eljárást indítottak a férfi ellen.
November 2-án 18 óra 6 perckor egy autót állítottak meg a rendőrök a székelyudvarhelyi Budvár-utcában, mint a szondáztatáskor kiderült
Őt is bekísérték a székelyudvarhelyi kórházba, ugyanakkor eljárást indítottak ellene – számol be közleményben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Meglepő eredményre jutottak azok a szakemberek, akik a mesterséges intelligencia segítségével kielemezték a közösségi háló néhány kommentszekcióját. Kiderült, hogy a hozzászólások hány százaléka sértő és durva.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
szóljon hozzá!