Hirdetés
Hirdetés

Megkötötték a keretszerződéseket, ők fognak felelni a Hargita megyei utak téli karbantartásáért

A megyei utakon fogják a téli útkarbantartást végezni a Hargita Megye Tanácsával szerződést kötött cégek. Képünk illusztráció •  Fotó: Veres Nándor

A megyei utakon fogják a téli útkarbantartást végezni a Hargita Megye Tanácsával szerződést kötött cégek. Képünk illusztráció

Fotó: Veres Nándor

Aláírta a megyei utak téli karbantartására vonatkozó szerződéseket Hargita Megye Tanácsa, a 679 kilométer hosszúságú megyei útszakaszt 17 csoportra osztották szét, ezen szerződések összértéke 9 356 107 lej

Székelyhon

2022. november 15., 17:382022. november 15., 17:38

2022. november 15., 17:522022. november 15., 17:52

Mostantól kezdve egészen jövő év április harmincadikáig kötött szerződést Hargita Megye Tanácsa 43 hóeltakarító gép nyomon követésére az ETA Automatizari Industriale SRL vállalattal – tájékoztatott kedden a közintézmény. Mint írják:

ebben az időszakban a szolgáltatók kötelesek minden reggel 3 és 7 óra között felmérni a kijelölt útszakaszok állapotát, megszórni, és a délutáni időjárás függvényében pedig újra bejárni az útszakaszt és szükség esetén beavatkozni.

Hirdetés

A Csíki-medencében három keretszerződést kötöttek külön az alcsíki – Viaduct Kft., a hidegségi – Henix Kft., a hargitafürdői valamint a Szent Anna tó, a Kászonok és felcsíki szakaszokon a hóeltakarításért Török Raul Andor egyéni vállalkozó fog felelni. Ezt 13 GPS rendszerrel nyomon követhető autóval vitelezik ki.

A gyergyói zónában összesen hét keretszerződést kötöttek a 146,641 km hosszúságú megyei útra. A megkötött szerződések alapján a gyergyói medencében zajló hóeltakarításért a Wikend Forest Impex és a Kanal Constr-Serv szolgáltatók felelnek, amelyek 9 hóeltakarító autóval rendelkeznek.

Az udvarhelyi zónában 168,782 km hosszúságú megyei útszakasz takarításáért Kanal Constr-Serv felel, akik 12 járművel végzik a hótakarítási szolgáltatást.

A Lot 3 európai uniós utas beruházáson a kivitelező végzi a hóeltakarítást, összesen 48,544 km szakaszon – 131 Szentpáli eltérő-KV megye Hatás, 133, Kányás-Szentpál, 137A Ócfalva-Petek-BV megyehatár, összesen 3 autóval.

Székelykeresztúr területén a megyei útszakaszokat szintén a Kanal Constr-Serv fogja karbantartani 6 autóval.

Mint a tájékoztatásban olvasható, Hargita Megye Tanácsa minden szükséges intézkedést megtett annak érdekében, hogy a megyei utakon megfelelő közlekedési feltételeket biztosítson. A járművezetőket arra kérik, hogy

óvatosan, a közlekedési viszonyokhoz igazodva vezessenek, valamint arra, hogy tartsák be a 30 km/h sebességkorlátozást a településeken belül és az 50 km/h-t a településeken kívül.

A korábbi évekhez hasonlóan a hóeltakarító gépek valós időben nyomon követhetők ide kattintva, valamint információt lehet kérni vagy bejelenteni megyei utakkal kapcsolatos problémákat a 0266 207 774-es telefonszámon és e-mailen a dispecerat@judetulharghita.ro címen.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 29., péntek

Medvét etetett, megharapta a nagyvad, majd meg is bírságolták – videóval

Húszezer lejre bírságolták azt a bolgár turistát, akit szerdán megharapott egy medve a Transzfogarasi úton.

Medvét etetett, megharapta a nagyvad, majd meg is bírságolták – videóval
Hirdetés
2026. május 29., péntek

A felmentéséig dolgozik tovább Demeter András István

Demeter András István lemondott kulturális miniszter pénteken közölte, hogy a felmentéséről szóló elnöki rendelet közzétételéig változatlan eltökéltséggel látja el feladatait.

A felmentéséig dolgozik tovább Demeter András István
2026. május 29., péntek

Nem szavazták meg a százötven millió lejes hitel felvételét Marosvásárhelyen

A marosvásárhelyi tanácsosok megnyirbálták a városvezetés által benyújtott hitelösszeget, az eredeti százötvenmillió lejes kölcsön helyett csak nyolcvannyolcmillió lejes keretet fogadtak el. A tervezett beruházásokat is módosították.

Nem szavazták meg a százötven millió lejes hitel felvételét Marosvásárhelyen
2026. május 29., péntek

Átmeneti esők zavarhatják a hosszú hétvégét

A hosszú hétvégén az ország nagy részén légköri instabilitásra, átmeneti esőkre és időnként megélénkülő szélre lehet számítani – nyilatkozta pénteken az Agerpresnek az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) ügyeletes meteorológusa, Oana Catrina.

Átmeneti esők zavarhatják a hosszú hétvégét
Hirdetés
2026. május 29., péntek

Sulyok Tamás a Velencei Bizottsághoz fordult Magyar Péter lemondatási felszólításai miatt

Sulyok Tamás köztársasági elnök az Európa Tanács alkotmányjogi tanácsadó testületétől kérte a fennálló alkotmányos kérdések értékelését és a testület szakértői közreműködését – közölte a Sándor-palota pénteken az MTI-vel.

Sulyok Tamás a Velencei Bizottsághoz fordult Magyar Péter lemondatási felszólításai miatt
2026. május 29., péntek

Nemcsak a kötelező, hanem teljes átszervezés történik Gyergyószentmiklóson

Gyergyószentmiklós önkormányzata átfogó közigazgatási és városüzemeltetési átszervezést visz véghez. Amellett, hogy a kötelező létszámcsökkentést végrehajtják, a hatékonyabb működést, lakosságot jobban kiszolgáló hivatalt ígérnek.

Nemcsak a kötelező, hanem teljes átszervezés történik Gyergyószentmiklóson
Hirdetés
2026. május 29., péntek

Nemcsak a Fodor Sándor parkot, hanem a környékét is rendezné a csíkszeredai városvezetés

Elfogadták a csíkszeredai Fodor Sándor park körüli út-és járdahálózat felújítására a megvalósíthatósági tanulmányt az önkormányzati képviselők májusi ülésén pénteken egyéb határozatok mellett. A beruházás értékét közel 7 millió lejre becsülték.

Nemcsak a Fodor Sándor parkot, hanem a környékét is rendezné a csíkszeredai városvezetés
2026. május 29., péntek

Tovább tart a szeles idő és az ezzel járó lehűlés

Az ország nagy részét érintő viharos szélre adott ki pénteken elsőfokú (sárga) riasztásokat az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).

Tovább tart a szeles idő és az ezzel járó lehűlés
2026. május 29., péntek

Továbbra is hatósági felügyelet alatt Barti Tihamér

Ismét meghosszabbította a Brassó Megyei Törvényszék Barti Tihamér, a Hargita megyei tanács tisztségéből felfüggesztett alelnöke, valamint Kurkó András, a Hargita Megyei Közpénzügyi Adminisztráció volt igazgatóhelyettese hatósági felügyeletét.

Továbbra is hatósági felügyelet alatt Barti Tihamér
Hirdetés