
A leromlott állapotú Octavian Goga sétány. Átalakításra vár
Fotó: Veres Nándor
Aláírták a kivitelezési szerződést, így nemsokára megkezdődik a csíkszeredai Octavian Goga sétány felújítása. A városközponti lakóövezetben vezetéképítésre is szükség van, ez lesz a beruházás első lépése.
2020. július 17., 10:582020. július 17., 10:58
Hosszúra nyúlt előkészületek után rövid időn belül ásni kezdenek az Octavian Goga sétányon, és több, földben húzódó vezeték nyomvonalát jelölik ki. A tömbházakkal sűrűn beépített és körülzárt, átalakításra váró területen az esővíz-elvezető rendszer kiépítése mellett szennyvíz- és ivóvízvezeték-cserére is szükség van, ezért elsőként ezeket a beavatkozásokat végzik el. A közbeszerzési eljárás nyomán a csíkszeredai ING Service Kft. kapott megbízást a munkálatok elvégzésére – tájékoztatott kérdésünkre Szőke Domokos.
Fotó: Veres Nándor
Az alpolgármester szerint nemsokára, az építési terület átadása után egyeztetnek a kivitelezővel a beruházás ütemezéséről. Megtudtuk, hogy az ivóvíz- és szennyvízvezeték cseréjét a szolgáltató Harvíz Rt. fogja végezni, a csapadékvíz-hálózat építését pedig a megbízott kivitelező, utóbbiról és a további várható ütemtervről következik az egyeztetés a kiviteli tervek alapján.
Fotó: Veres Nándor
A korábbi elképzelések szerint a sétány felújítását már tavaly el kellett volna kezdeni, viszont a tervek elkészítésével megbízott jászvásári cég nem tudta időben véglegesíteni a dokumentációt, amelyhez a városháza illetékesei három alkalommal is kiegészítéseket kértek. Végül idén tavasszal vették át az elkészült terveket, a beruházás becsült értékét pedig a korábbi 9,8 millió helyett áfástól 13,9 millió lejre kellett emelni az építőipari ágazatban történt ár- és bérnövekedés miatt.
Mivel a Kossuth Lajos, Decemberi Forradalom, Márton Áron utcák, és a Temesvári sugárút által határolt sétánynak csak két autós ki- és bejárata van, zárt parkolási rendszert terveztek kialakítani, lezárva az autók előtt a Kossuth Lajos utca felőli bejáratot.
Ebben az esetben ott lakókon kívül mások nem használhatnák parkolásra a jelenleg zsúfolt övezetet. A parkolók mellett új út- és járdaburkolatok készülnek, belső udvarokat is kialakítanak, amelyeket csak a társasházakon át lehet majd megközelíteni, illetve készül egy játszótér is.
Fotó: Veres Nándor
A hőmérséklet szerdától országszerte csökkenni fog, csütörtökön és pénteken pedig az évszakhoz képest szokatlanul hideg idő várható, a hőmérsékleti értékek 8–12 fokkal alacsonyabbak lesznek a többéves átlagnál.
Kompromisszumos költségvetést fogadott el Hargita Megye Tanácsa keddi, áprilisi ülésén. Bevételi oldalon 828 millió lejjel, kiadási oldalon 907 millió lejjel számolnak. A két összeg közötti különbség egyensúlyba hozása még számos tényezőtől függ.
A Szociáldemokrata Párt (PSD), a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Béke – Románia az első frakciói kedden benyújtották a parlamentben a bizalmatlansági indítványt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) közös bizalmatlansági indítványát nagy valószínűséggel megszavazza majd a parlament, és a kormány megbukik – jelentette ki Tánczos Barna kormányfőhelyettes.
Tarr Zoltánt, a Tisza Párt alelnökét és európai parlamenti delegációvezetőjét a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Romániában nincs gázolajhiány, a helyenként jelentkező ellátási zavarokért az üzemanyag-forgalmazók a felelősek, mivel nekik kell biztosítaniuk a megfelelő logisztikát és az időben történő szállítást.
A rendőrség egyetlen nap alatt közel 400 szabálysértést állapított meg a vasúti átjáróknál – idézi a Román Rendőrség közleményét az Agerpres.
Egy csereháti terület megvásárlását kezdeményezte soros ülésén a székelyudvarhelyi önkormányzat, ahol ifjúsági lakásokat építenének a közeljövőben. Emellett az Eötvös József Szakközépiskola felújításával kapcsolatban is történt némi előrelépés.
Politikai források szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) még kedden beterjeszti a parlamentbe az Ilie Bolojan vezette kormány elleni közös bizalmatlansági indítványát.
Lecsökken a kezdő és a tapasztalt pedagógusok bére közti különbség, és éppen a nagy pályarégiséggel rendelkezők járnak rosszul, ha jelenlegi formájában véglegesítik az új egységes bértörvénytervezetet. Az érdekvédelem általános sztrájkra készül.
3 hozzászólás