
Jelentős mennyiségű szemét gyűlt fel illegálisan. El kell szállítani
Fotó: Haáz Vince
Több mint egy éve gyűl a szemét a hivatalos átrakóállomás mellett Szászrégenben. A környezetőrség már figyelmeztette a helyi szolgáltatót, hogy az illegális telepet fel kell számolnia, sőt a prefektúra is közbelépett.
2020. november 19., 19:482020. november 19., 19:48
2020. november 19., 19:522020. november 19., 19:52
Munkamegbeszélést hívott össze a héten a Maros megyei prefektúra, amelynek témája a szászrégeni illegális szeméttelep volt. Mint Mara Togănel prefektus kiemelte, a környezetőrség bemutatta a helyszínen tapasztaltakat, és a szászrégeni polgármesteri hivatal – amelyhez a hulladékszállító cég tartozik – megígérte, mindent megtesz annak érdekében, hogy mihamarabb felszámolják a gócpontot. A prefektus azt mondta, követni fogja a szeméttelep felszámolását és erre kérte az illetékes hatóságokat is.
Tóth Andrea, a Maros Megyei Integrált Hulladékgazdálkodási rendszer, az ADI Ecolect Maros ügyvivő igazgatója a Székelyhonnak elmondta, hogy Szászrégenben 2023-ig a helyi polgármesteri hivatal cége, a volt közüzem (RAGCL) gyűjti össze a hulladékot magánszemélyektől és cégektől egyaránt. A szerződés értelmében köteles a háztartási hulladékot bevinni az átrakóállomásra.
Fotó: Haáz Vince
„Egyelőre tisztázatlan okok miatt a szolgáltató nem vitt be minden hulladékot az átrakóállomásra, hanem tavaly szeptembertől a szemét egy részét az állomás melletti területre tette.
kaptak volna egy elutasító papírt, az indokkal. Ilyent azonban nem tudnak felmutatni. Bár mérés nem történt, becslések szerint öt-hatezer tonna szemét gyűlt fel az illegális szeméttelepen. Ezt most a közüzemek vagy az általa megbízott cég fel kell rakodja autókra és el kell szállítsa a kerelőszentpáli telepre (50 kilométeres távolságra van Szászrégen Kerelőszentpáltól – szerk. megj.). A környezetőrség már figyelmeztette őket, hogy ezt mihamarabb megtegyék”.
Fotó: Haáz Vince
Szászrégen polgármestere, Márk Endre a Székelyhon érdeklődésére elmondta, beiktatása óta az ideje 75 százalékát a „szemétprobléma” foglalta le. „Sajnos ki kell mondani, hogy
Az önkormányzat hatáskörébe tartozó RAGCL szemétgazdálkodási vállalat az utóbbi években nem professzionális módon biztosította a szemétszállítást, amit a vezetőség nyugodtan megtehetett, ugyanis politikai hátterük volt. Nyilvánvaló, hogy a Görgényi út mellett felgyülemlett szeméthegy felszámolása ránk hárul. Tudni kell, hogy
Az első dolog beiktatásom után az elhanyagolt szemétlerakó ügyének megoldása volt, többek között azért volt nagyon fontos számomra, hogy mihamarabb tudjuk megszervezni az őszi nagytakarítást. Sajnos idén a tavaszi nagytakarítás elmaradt. Hála Istennek, rengeteg egyeztetést követően sikerült megoldani a problémát, és november 20-tól megkezdjük elszállítani az »örökölt« szemetet.”
A polgármester szerint ugyanakkor az illegális szeméthegy felszámolásával még nem lesz megoldva a hulladékelszállítás kérdése a városban: szükség lesz a RAGCL vállalaton belül – adminisztrációs szinten és nem csak – radikális változtatásokat eszközölni.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!