
Jelentős mennyiségű szemét gyűlt fel illegálisan. El kell szállítani
Fotó: Haáz Vince
Több mint egy éve gyűl a szemét a hivatalos átrakóállomás mellett Szászrégenben. A környezetőrség már figyelmeztette a helyi szolgáltatót, hogy az illegális telepet fel kell számolnia, sőt a prefektúra is közbelépett.
2020. november 19., 19:482020. november 19., 19:48
2020. november 19., 19:522020. november 19., 19:52
Munkamegbeszélést hívott össze a héten a Maros megyei prefektúra, amelynek témája a szászrégeni illegális szeméttelep volt. Mint Mara Togănel prefektus kiemelte, a környezetőrség bemutatta a helyszínen tapasztaltakat, és a szászrégeni polgármesteri hivatal – amelyhez a hulladékszállító cég tartozik – megígérte, mindent megtesz annak érdekében, hogy mihamarabb felszámolják a gócpontot. A prefektus azt mondta, követni fogja a szeméttelep felszámolását és erre kérte az illetékes hatóságokat is.
Tóth Andrea, a Maros Megyei Integrált Hulladékgazdálkodási rendszer, az ADI Ecolect Maros ügyvivő igazgatója a Székelyhonnak elmondta, hogy Szászrégenben 2023-ig a helyi polgármesteri hivatal cége, a volt közüzem (RAGCL) gyűjti össze a hulladékot magánszemélyektől és cégektől egyaránt. A szerződés értelmében köteles a háztartási hulladékot bevinni az átrakóállomásra.
Fotó: Haáz Vince
„Egyelőre tisztázatlan okok miatt a szolgáltató nem vitt be minden hulladékot az átrakóállomásra, hanem tavaly szeptembertől a szemét egy részét az állomás melletti területre tette.
kaptak volna egy elutasító papírt, az indokkal. Ilyent azonban nem tudnak felmutatni. Bár mérés nem történt, becslések szerint öt-hatezer tonna szemét gyűlt fel az illegális szeméttelepen. Ezt most a közüzemek vagy az általa megbízott cég fel kell rakodja autókra és el kell szállítsa a kerelőszentpáli telepre (50 kilométeres távolságra van Szászrégen Kerelőszentpáltól – szerk. megj.). A környezetőrség már figyelmeztette őket, hogy ezt mihamarabb megtegyék”.
Fotó: Haáz Vince
Szászrégen polgármestere, Márk Endre a Székelyhon érdeklődésére elmondta, beiktatása óta az ideje 75 százalékát a „szemétprobléma” foglalta le. „Sajnos ki kell mondani, hogy
Az önkormányzat hatáskörébe tartozó RAGCL szemétgazdálkodási vállalat az utóbbi években nem professzionális módon biztosította a szemétszállítást, amit a vezetőség nyugodtan megtehetett, ugyanis politikai hátterük volt. Nyilvánvaló, hogy a Görgényi út mellett felgyülemlett szeméthegy felszámolása ránk hárul. Tudni kell, hogy
Az első dolog beiktatásom után az elhanyagolt szemétlerakó ügyének megoldása volt, többek között azért volt nagyon fontos számomra, hogy mihamarabb tudjuk megszervezni az őszi nagytakarítást. Sajnos idén a tavaszi nagytakarítás elmaradt. Hála Istennek, rengeteg egyeztetést követően sikerült megoldani a problémát, és november 20-tól megkezdjük elszállítani az »örökölt« szemetet.”
A polgármester szerint ugyanakkor az illegális szeméthegy felszámolásával még nem lesz megoldva a hulladékelszállítás kérdése a városban: szükség lesz a RAGCL vállalaton belül – adminisztrációs szinten és nem csak – radikális változtatásokat eszközölni.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
szóljon hozzá!