
Ismerkedés. A héten ingyen lehet utazni a hibrid busszal Marosvásárhelyen
Fotó: Haáz Vince
Alapos előkészülést igényel az elektromos autóbuszok érkezése Marosvásárhelyen, bő fél évre van szüksége a városházának, hogy kész legyen az új járművek fogadására. A 32 új busz leszállításáról szóló szerződést kedden írták alá, jelképesen egy hibrid buszban.
2021. május 18., 17:252021. május 18., 17:25
2021. május 18., 19:002021. május 18., 19:00
Jelenleg Marosvásárhelyen a városi tömegközlekedés szolgálatában 86 autóbusz áll, de ezekből napi szinten 10-12 javításra szorul. Mint Tatár Béla, a tömegközlekedési vállalat vezetője elmondta, jelenleg használt buszokkal próbálják a teljesen kieső járműveket pótolni, hogy megfelelően tudják biztosítani a szolgáltatást. A diákok és egyetemisták kimaradása miatt az elmúlt egy évben nem voltak olyan zsúfoltak a járművek, így legalább erre nem érkezett panasz.
Marosvásárhelynek hét, a tömegközlekedés korszerűsítését szolgáló sikeres pályázata van, ebből négy járművásárlást is magába foglal – ezt már Soós Zoltán Marosvásárhely polgármestere mondta a Színház téren, egy hibrid autóbuszban tartott sajtótájékoztatón.
Fotó: Haáz Vince
A városvezető kiemelte: a Solaris céggel aláírják a szerződést, és
Az elsőket a szerződés értelmében jövő tavasszal kell elhozzák, de remélik, hogy korábban sor kerül arra. Addig is a város ki kell építse a gyors- és lassú töltőállomásokat, utóbbiak a közszállítási vállat Béga utcai helyszínén lesznek, míg a gyorsak az autóbuszok végállomásainál. Az elektromos buszoknál korábban megérkezhetnek a dízel személyszállítók, itt már volt versenytárgyalás, de az egyik törökországi cég elégedetlen volt az eredménnyel, így megóvta azt. Soós Zoltán reméli, hogy hamarosan lesz eredményhirdetés és szerződéskötés is, és megérkezhet a 41 dízel autóbusz.
Tatár Béla, húsz éve vezeti a a közszállítási vállalatot
Fotó: Haáz Vince
A sikeres pályázatoknak köszönhetően Marosvásárhelyre 126 új autóbusz fog érkezni az elkövetkező években.
A Solaris cég romániai képviselője, Dan Ciolan néhány műszaki adatot osztott meg azokról az autóbuszokról, amelyek Marosvásárhelyen is közlekedni fognak. Mint megtudtuk,
A végállomásokon levő gyors töltőállomásokon elegendő lesz 5-10 perces töltés, hogy a buszok egyik végállomástól a másikig szállíthassák az utasokat.
Fotó: Haáz Vince
Ciolan azt is elmondta, hogy az okos buszok arra is képesek lesznek, hogy
A hibrid busz belső alkatrészeit is meg lehetett tekinteni
Fotó: Haáz Vince
Tatár Béla továbbá azt is elmondta, hogy szakmai továbbképzést fogak tartani a járműveket javító alkalmazottaknak és a műhelyeken is változtatást kell majd eszközölni, hiszen az új elektromos buszokat felülről lehet majd javítani.
Egyelőre a cég udvarának átalakítása zajlik, hogy telepíteni lehessen a töltőállomásokat. A Színház téren bemutatott, a Solaris cég által gyártott hibrid autóbusz a héten Marosvásárhelyen fog közlekedni, és ingyenesen lehet vele utazni, a különböző útvonalakon.
Fotó: Haáz Vince
A román-francia kapcsolatok nem szokványos kétoldalú kapcsolatok; hosszú közös történelmünk és nagyon stabil jövőnk van – jelentette ki Nicușor Dan az Emmanuel Macron francia elnökkel tartott találkozója utáni párizsi sajtótájékoztatóján.
Megvan az Analóg november kihívás székelyföldi nyertes iskolája is, amely egy tízezer lej értékű pihenő- és olvasósarkot nyert, ahol a diákokat babzsákok, könyvek és társasjátékok várják majd.
Emmanuel Macron kedden fogadta az Élysée-palotában a Franciaországban munkalátogatáson tartózkodó Nicușor Dant.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden bíróság elé állította az országos adóhatóság (ANAF) bukaresti igazgatóságának csalásellenes felügyelőjét, akit októberben tetten értek, amint 3000 lej csúszópénzt fogadott el egy cégvezetőtől.
Mindkét irányban lezárták a forgalmat kedden a 7-es országúton Călimănești nagyszebeni kijáratánál egy LPG-t szállító tartálykocsinál észlelt gázszivárgás miatt. A környék lakóit Ro-Alert üzenetben figyelmeztették a robbanásveszélyre.
Kilencen jelentkeztek a marosvásárhelyi városháza által kiírt pályázatra, amelynek témája Sütő András szobrának elkészítése. A szobor román párjának, a Constantin Romanu Vivut ábrázoló alkotás elkészítésére hárman jelentkeztek.
Marosvásárhely, Kecskeméttel közösen, bejutott a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért folyó verseny döntőjébe, amit szerdán szerveznek meg. A Maros megyei település mellett szavazni lehet három Hargita megyeire is.
A bukaresti első kerületi bíróság kedden elutasította Călin Georgescu ügyvédeinek összes kérelmét és jogi kifogását, és elrendelte annak a büntetőpernek az alapfokú tárgyalását, amelyben a volt elnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A PSD-s törvényhozók nem fogják megszavazni a Bolojan-kabinet elleni bizalmatlansági indítványt – biztosított kedden a párt elnöke.
A romániai háztartások 89,1 százaléka rendelkezik jelenleg internet-hozzáféréssel; ez 0,5 százalékponttal több a 2024-ben jegyzett aránynál – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett adataiból.
szóljon hozzá!