
Csíkszeredát mutatja be a könyv. Várostörténet, nem csak gyermekeknek
Fotó: Sándor Csilla
A Csíki Székely Múzeumban mutatják be péntek délután a Kincses Képeskönyv Csíkszereda című kiadványt, amelyben történelmi hűségre törekvő illusztrációk és helyi szakemberek írásai révén ismerkedhetünk Csíkszereda történetével.
2017. december 15., 13:362017. december 15., 13:36
A kolozsvári Projectograph kiadónál jelent meg a Kincses Képeskönyv Csíkszereda. A kiadó már több képeskönyvet kiadott,
Fotó: Sándor Csilla
Amint Gyarmati Zsolt, a Csíki Székely Múzeum igazgatója kiemelte, a Csíkszeredáról szóló képeskönyv érdekessége, hogy teljes egészében a városban dolgozó szakemberek írták, és ez az első képeskönyv, amelyet úgymond múzeum ír, hisz
Fotó: Sándor Csilla
A könyvben a szakemberek által fontosnak vélt korszakokat mutatják be Csíkszereda történetéből, a népvándorlás korától az 1989-es változásokig. Egy fejezetben a mai Csíkszeredát is ajánlják. Gyarmati Zsolt szerint
Nagyon jól sikerült, hiánypótló kiadvány, amelynek ott a helye a várost szerető, a város múltja iránt érdeklődő polgárok könyvespolcain, és amely nagyon szép karácsonyi ajándék lehet – ajánlotta az igazgató.
Fotó: Sándor Csilla
Mintegy másfél évet dolgozott együtt a csíkszeredai szakemberekkel a könyv kolozsvári illusztrátora, Jánosi Andrea. Lapunknak azt mondta, nem volt könnyű ezzel a könyvvel dolgozni, de nehezebb sem, mint a többi város esetében.
Fotó: Sándor Csilla
Kiemelte,
A Kincses Képeskönyv Csíkszereda című könyvet péntek délután 18 órakor mutatják be Csíkszeredában, a Csíki Székely Múzeumban. Meghívottak a könyv szerzői, továbbá Zágoni Bálint szerkesztő és Jánosi Andrea grafikus, a könyv illusztrátora.
Fotó: Sándor Csilla
Halálos baleset történt csütörtökön Szeben és Fehér megye határán, Szerdahely kijáratánál. A rendőrség szerint egy férfi autójával egy fának ütközött.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint csütörtökön mintegy 62 ezer óvodás és iskolás tanítása szünetelt vagy online formában zajlott a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Radu Miruță védelmi miniszter csütörtökön kijelentette, a Spartan típusú katonai repülőgéppel egy párizsi út költsége hozzávetőleg 30 ezer euró. Közlése szerint ez az összeg töredéke annak, amennyibe egy ugyanilyen út került Iohannis idején.
A pitești-i ítélőtábla csütörtökön jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte Daniel Chițoiu volt minisztert gondatlanságból elkövetett emberölés miatt, a 2019 decemberében okozott halálos közúti baleset ügyében.
Az országos pirotechnikai ellenőrző akcióhoz csatlakozva a Hargita megyei rendőrség az elmúlt időszakban 1300 kilogrammnyi petárdát és tűzijátékot foglalt le, amelyből 885 kilogrammnyit Borszéken találtak.
Csütörtöki sajtótájékoztatóján Bogdan Ivan energiaügyi miniszter közölte: már tavaly szeptembertől tárgyalnak az energiaszolgáltatókkal a gázárplafon kivezetésének módozatairól, hogy 2026. március 31. után se emelkedjenek hirtelen a lakossági gázszámlák.
A rossz időjárásra való tekintettel a hatóságok egy sor ajánlást fogalmaztak meg a lakosság számára.
Az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hatóság (ANSVSA) több mint nyolcmillió lejre szabott ki bírságokat az utóbbi egy hónapban végzett országos ellenőrzések nyomán.
Büntetőeljárás indult a salamási rendőrség épületében keletkezett tűz körülményeinek tisztázására. Bár a lángok jelentős kárt tettek a tetőzetben, az archívum és a technikai eszközök épségben maradtak. A rendőrök a községházán kaptak ideiglenesen helyet.
szóljon hozzá!