
Fotó: Székelyhon
Ismét a hargitai megyeközpontban mérték az országos minimumot a lakott települések sorában.
2024. július 16., 10:542024. július 16., 10:54
Keddre virradóan hivatalosan 10,4 Celsius-fokot jegyzett az Országos Meteorológiai Szolgálat Csíkszeredában, ami a legalacsonyabb hajnali hőmérséklet a lakott települések sorában. Gyergyóalfaluban 12,3 fok volt, Maroshévízen pedig már 13,5.
Székelyudvarhelyen csak 19,1 Celsius-fokig hűlt vissza a levegő, ami nem sok felfrissülést hozott a Küküllő-parti városban, akárcsak Marosvásárhelyen a 18,5 fokos hajnali hőmérséklet.
Székelyföldi viszonylatban a csíki és udvarhelyi végletek közé esett Háromszék: Sepsiszentgyörgyön 15,1, Kézdivásárhelyen 16 fokot mértek keddre virradóan.

Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat az előttünk álló két hétre vonatkozó időjárás-előrejelzését. Dominál a kánikula, de egy kis felfrissülés is várható.
Az USR felszólította az ANI-t, hogy tegye közzé azoknak a helyi és megyei önkormányzati képviselőknek a névsorát és párthovatartozását, akik választott tisztségük mellett valamely közintézménnyel is munkaviszonyban állnak.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást bocsájtott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Az előrejelzés a székelyföldi megyéket is érinti, nyugati szomszédunknál már át is vonult a vihar.
Érdemi eredmény nélküli, „udvariassági” találkozónak nevezte Constantin Paraschiv szakszervezeti vezető a Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszterrel folytatott keddi egyeztetést.
Hat utca felújítását magába foglaló beruházás kezdődött el Székelykeresztúron – elsőként az Orbán Balázs utcába vezényelték ki a munkagépeket, ahol az aszfalt feltörése zajlik. A cél az, hogy négy helyszínen még idén elvégezzék a korszerűsítést.
Hatvanezer dollárral és kétezer euróval szándékozott elhagyni Romániát a Henri Coandă Nemzetközi Repülőtérről Dohába tartva egy illető, anélkül hogy a pénzösszegeket bejelentette volna a vámnál.
Nicu Ștefănuță európai parlamenti képviselő, az EP alelnöke budapesti találkozót kezdeményezett Magyar Péter miniszterelnökkel, valamint Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszterrel.
Bejelentette Viorel Buruș kedden délután egy Facebook-videóban, hogy kilép az AUR-ból, mert már nem tud azonosulni a párt céljaival és irányvonalával. A hargitai szervezet alapítója ugyanakkor nem tervezi feladni a politizálást.
Megkezdődött a felszíni, légi és víz alatti fenyegetések észlelésére alkalmas védelmi rendszer telepítése a konstancai katonai kikötőben – jelentette be kedden Mihai Panait altengernagy, a haditengerészet vezérkari főnöke.
Elhárították kedd délután azt a meghibásodást, ami miatt Sepsiszentgyörgy belvárosában, továbbá több egészségügyi intézményben is szünetelt a vízszolgáltatás.
Megműtötték a vadászrepülő-baleset pilótáját kedden, a beavatkozás sikeres volt, a pilóta teljes felépülése várható.
szóljon hozzá!