
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Ismét – már sokadszorra – csaptak fel a lángok a segesvári szeméttelepen, ahol vasárnapra virradóra a tűzoltók beavatkozására volt szükség.
2022. június 12., 13:572022. június 12., 13:57
2022. június 12., 17:282022. június 12., 17:28
Dan Petru Daniel tűzoltósági szóvivő beszámolója szerint a segesvári tűzoltók mellett Marosvásárhelyről is érkezett segítség, a tűz ugyanis több mint hatszáz négyzetméteren terjedt szét.
A helyszínre egy kotrógépet, valamint két, vízzel teli tartályt is szállítottak, hogy segítsék a hivatásos tűzoltók munkáját.
Vasárnap délelőtt még mindig lángolt a szeméttelep, több tűzfészekkel is meggyűlt a bajuk a tűzoltóknak, akik elsősorban a lángok tovaterjedésének a megakadályozásáért küzdenek.
Mint a tűzoltósági szóvivő későbbi tájékoztatásából kiderült: 15 órán át tartó erőfeszítés után sikerült a tüzet eloltani a segesvári szeméttelepen.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
Nicușor Dan kedden kijelentette, hogy fennáll az előre hozott választások lehetősége, de szerinte ezt a forgatókönyvet el kellene kerülni, mert nem hozna jelentős változást a politikai erőviszonyokban, és fenntartaná a jelenlegi patthelyzetet.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
szóljon hozzá!