
Ha megtörténik a jóváhagyás, jövőre kialakítják a korondi utcákban a fekvőrendőröket
Fotó: Barabás Ákos
Nem tett le a korondi önkormányzat arról a tervéről, hogy a balesetek elkerülése érdekében összesen negyvenhat fekvőrendőr elhelyezésével bírják lassításra a községközpont utcáin közlekedő autósokat. A tervek elkészültek, a rendőrség azonban további indoklásokat vár.
2021. november 28., 11:052021. november 28., 11:05
Elkészíttette a terveket az önkormányzat a műanyag helyett jóval időtállóbb anyagból, tehát aszfaltból, illetve térkőből kialakítandó fekvőrendőrök megépítése érdekében – mondta el lapunknak Katona Mihály korondi polgármester. Hozzátette:
További indoklásokat kértek ugyanis a projekthez, és azt, hogy elemezzék a helyzetet közösen a rendőrség székelyudvarhelyi, illetve korondi munkatársaival. Ez meg is fog hamarosan történni, és
A polgármester reméli, hogy ezek után megkapják a beruházáshoz szükséges jóváhagyást. Ha minden a terv szerint halad, akkor a jövő év során – részletekben – megvalósulhat a kivitelezés. A projektet helyi forrásokból tervezik finanszírozni, az elkészült dokumentumok szerint mintegy 180 ezer lejt kell erre elköltsenek.
Okosátjárók az országúton
Noha szó volt arról is, hogy fekvőrendőröket helyeznek el a Korondon áthaladó 13A jelzésű országúton, ott végül más megoldást találtak a balesetek csökkentésére. A balavásári jó példát alapul véve inkább három-négy okosátjárót létesítenének, amelyek fénnyel jeleznek az autósoknak, ha valaki az úttestre lép; mindezt az Országos Útügyi Igazgatóság Hargita megyei kirendeltségének vezetőivel együttműködve. „Beszéltem a balavásári polgármesterrel, aki közölte, hogy náluk bevált a módszer, ugyanis 50-60 százalékkal csökkentek a balesetek” – fogalmazott Katona Mihály polgármester.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több régiójára.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
szóljon hozzá!