
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két hétig szünetelt a mezőgazdasági támogatásigénylések leadási lehetősége, de jelenleg javában dolgoznak a Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség (APIA) gyergyói munkatársai, hogy a szükségállapot ellenére is megfelelő ütemben állítsák össze a gazdák számára a dokumentációkat.
2020. május 04., 09:362020. május 04., 09:36
2020. május 04., 11:352020. május 04., 11:35
„Tavaly 4100 kérés volt a gyergyói régiónál, most már meghaladtuk az 1800-at, tehát megfelelő ütemben haladunk, csak sokkal nehezebben, mint rendes körülmények között” – tudtuk meg Csavar Zsolttól, az APIA gyergyói munkatársától. Elmondta,
Ezért a gazdák többségét majd be kell hívassák, amikor lehetőség lesz erre. „Még a szükségállapot előtt kikértük a pénzügytől a szükséges iratokat, így szerencsére azok megvannak. A tejellenőrzés alatt lévő állatokra is elküldték a törzskönyvezésről szóló igazolást, ezeket láttamoztatni kell Zsögödön, a szaporításbiológiai intézetnél. A gazda majd be kell hozza az összes tehén útlevelét, a tejszerződést, a leszállított tejmennyiségre az igazoló aktákat. A legnagyobb probléma, hogy nem vagyunk direkt kapcsolatban a támogatást igénylőkkel, így majd nekünk kell hívnunk őket telefonon, hogy a hiányzó iratok is bekerüljenek a dokumentációba” – hangsúlyozta Csavar Zsolt.
A polgármesteri hivatal állítja ki a gazdalajstromot, nagyon sok segítséget kapnak a gazdák ebben. Akkor van probléma, ha tavalyhoz képest változás történt, például bérleti szerződést kell újítani.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
A parlament csütörtökön szavaz a 2026-os büdzsétervezetről.
A kézdivásárhelyi tanács pénteken rendkívüli tanácsülésen megszavazta a helyi adók és illetékek módosítását, amelynek értelmében több adótípus csökkenhet. Az önkormányzat a fogyatékkal élő személyek terheit is igyekszik enyhíteni.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy a kormány figyelemmel kíséri az üzemanyagárak alakulását, hogy „bizonyos módon enyhítse azok hatását”, de hangsúlyozta, hogy az áremelkedést nem áll módjában szabályozni.
Ambrus Pál birkózóbajnok és aranydiplomás ügyvéd szobrát leplezték le szülővárosában, Szentegyházán pénteken. A felszólalók a jeles személyiség eredményeit, tartását, küzdeni akarását és becsületét méltatták.
Állami kitüntetéseket és művészeti díjakat adott át pénteken a Pesti Vigadóban Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a március 15., a nemzeti ünnep alkalmából.
A március 15-i ünnepségsorozat zavartalan lebonyolítása okán útlezárásra és forgalomkorlátozásra számíthatunk Csíkszeredában és Sepsiszentgyörgyön.
Hamis nyilatkozattétellel és bigámiával vádolnak egy nőt, miután másodszor is megházasodott, anélkül hogy elvált volna az első férjétől. A nő az anyakönyvvezető előtt azt állította, hogy semmilyen jogi akadálya nincs a második házasságnak.
Európában – így Romániában is – strukturális gázolajhiány tapasztalható, ezért a térség jobban függ az importtól, mint a benzin esetében.
szóljon hozzá!