
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Csíkszeredában gázszivárgás miatt került veszélybe egy ingatlan, Székelyudvarhelyen pedig a nem megfelelően szigetelt kémény miatt borult lángba egy lakóház tetőszerkezete a hétvége folyamán – derül ki a Hargita megyei tűzoltóság összesítéséből.
2021. szeptember 21., 14:292021. szeptember 21., 14:29
2021. szeptember 21., 14:382021. szeptember 21., 14:38
Gázszivárgás miatt keletkezett tűzhöz riasztották a tűzoltókat a Csíkszeredai Tó utcába szombaton hajnalban. A lángok egy lakóház közvetlen közelében elhelyezett gázvezeték meghibásodása miatt csaptak fel, veszélyeztetve az ingatlant is. A tűzoltóknak a helyszínre érkezésüket követő félórában sikerült megfékezniük a lángokat.
A székelyudvarhelyi hivatásos tűzoltókat lakóház-tűzhöz riasztották a Strand utcába, vasárnap délelőtt. A helyszínre három tűzoltóautó, egy műszaki mentő és egy rohammentő-egység is kivonult. A mentőegységek érkezésekor a lakóház teteje állt lángokban körülbelül 60 négyzetméternyi felületen, és fennállt a szomszédos házra való átterjedés veszélye is. A tűzoltóknak végül mintegy két óra oltást követően sikerült megfékezniük a lángokat.
A tűzeset következtében személyi sérülés nem történt, egy ember viszont pánikrohamot kapott, őt a rohammentő-szolgálat szakemberei a helyszínen ellátták. Az épület tetőszerkezetének jelentős része a lángok martalékává vált, és a ház padlásán tárolt különböző háztartási cikkek is a kár részét képezik. Az anyagi veszteséget mintegy 25 ezer lejre becsülik.
A tűz feltehetően a nem megfelelően szigetelt kémény túlhevülése miatt keletkezhetett.
A magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautóprogramot változatlan formában indítják el, 300 millió lejes költségvetéssel – jelentette be hétfőn a környezetvédelmi minisztérium.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Az Európai Unióban 1,9 százalékkal, az euróövezetben 1,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom májusban az előző év azonos időszakához képest, Romániában viszont csökkent a lakossági fogyasztás.
Változékony időjárásra készülhetünk a következő két hétben Erdélyben: a hét közepén jelentősen visszaesik a hőmérséklet, majd ismét melegedés kezdődik. Csapadékra és zivatarokra mindkét héten több alkalommal is számítani lehet.
Megelőző egyezségi eljárást kért a kézdivásárhelyi Secuiana nadrággyár a csődeljárás elkerülése érdekében. A cég tavaly történelmi forgalmat ért el, mégis több mint 10 millió lejes veszteséget könyvelt el, miközben adóssága 23,6 millió lejre nőtt.
A politikai pártok közötti párbeszéd az egyetlen út egy teljes jogkörrel rendelkező kormány megalakításához – jelentette ki Csoma Botond. Az RMDSZ a képviselőházi frakció vezetője szerint a jelenlegi konfliktusok csak az AUR erősödését segítik.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, hétfőn felszólítást intézett Nicușor Dan államfőhöz, hogy nevezzen meg egy miniszterelnök-jelöltet.
A közlekedési minisztérium hétfőn közzétett Facebook-oldalán egy űrlapot, amelyet kitöltve az állampolgárok jelenthetik a vonattal való közlekedésük során tapasztalt problémákat, hiányosságokat – közölte a közösségi oldalán Radu Miruță.
Az első félévben 0,3 százalékkal több új személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 azonos időszakában, a száz százalékban elektromos autók szegmensében 76,6 százalékos növekedést jegyeztek éves összevetésben.
szóljon hozzá!