
Ismét van jég, de a hosszú kényszerszünet kellemetlenségekkel járt
Fotó: Veres Nándor
A tavaszi idényzáró óta nem üzemelt a csíkszeredai Molnár Lajos Műjégpálya, mert a meghibásodott fagyasztóberendezések garanciális javítása elhúzódott. Az októberre tervezett idénynyitót egészen mostanig kellett halasztani. Hétfőn azt tesztelték, hogy az egyetlen üzemképes fagyasztóberendezés mennyire bírja a terhelést, amíg a másik megérkezik.
2021. december 07., 08:232021. december 07., 08:23
2021. december 07., 11:002021. december 07., 11:00
A sátortetős létesítmény üzemeltetője ugyan Csíkszereda önkormányzata, ám a berendezések szervizelését, javítását a Székelyföldi Jégkorong Akadémiát működtető Mens Sana Alapítványnak kell biztosítania. Tavasszal, idényzárás előtt már jelezték nekik, hogy műszaki problémák vannak, az egyik, majd a másik fagyasztóberendezés is meghibásodott, majd a hőmérsékletet szabályozó befújó rendszer is – mondta el kérdésünkre Korodi Attila. Csíkszereda polgármestere szerint
Ha minden rendben van, szerdán nyitják meg teljes kapacitással a műjégpályát, az viszont még kérdéses, hogy a megszokott, tíz perces szünetek időtartamát kell-e növelni ahhoz, hogy a pálya felületét megfelelően lehessen kialakítani – tudtuk meg.
Októberben tervezték ismét beindítani a Molnár Lajos Műjégpályát, de ezt mostanig nem tudták megtenni – tudtuk meg Nagy Attilától. A Székelyföldi Jégkorong Akadémia ügyvezető igazgatója azt mondta, miután tavasszal értesültek a problémákról, hívták a berendezéseket beszállító céget, amely tízéves jótállást vállalt ezekre. Akkor megjavították, de néhány nap múlva ismét elromlottak. Ismét jelezték ezt a cégnek, amelynek az volt a feladata, hogy a lehető legrövidebb idő alatt hozza rendbe a gépeket.
Fotó: Veres Nándor
– érvelt Nagy Attila. Hozzátette, a beszállító azt ígérte, a napokban kapnak még egy javított kompresszort, és egy új meg van rendelve. A cél az, hogy a jégpálya a legtöbbet és a leghatékonyabban működjön – hangsúlyozta. A kényszerszünet alatt a jégkorong utánpótlás csapatok nem tudtak úgy készülni, ahogy korábban, kevesebb jégidő állt rendelkezésükre, amelyet többnyire a Vákár Lajos Műjégpálya és a Felcsíki Műjégpálya biztosított.
Bővítette egészségügyi szolgáltatásait a csíkszeredai Multimed klinika azáltal, hogy a nemzetközi Affidea-klinikahálózat romániai csoportjának részévé vált. Az így újjászületett csíkszeredai klinikának avatóünnepségét pénteken tartották.
Összeomlott az 1784-ben épült, Szent György és Szent Miklós tiszteletére felszentelt ortodox fatemplom a Hargita megyei Székelyandrásfalva községhez tartozó Újlakon. Ezzel nem csupán egy épület dőlt össze, hanem egy műemlék is odaveszett.
Több mint hatvan házkutatást tartottak és hat embert őrizetbe vettek egy olyan adócsalási ügyben, amely a gyanú szerint építkezési cégeket érint, és Hargita, illetve Maros megyében is vizsgálatokat folytatnak.
Az ukrán hadsereg légvédelme péntek reggel lelőtt egy drónt Románia határának közelében, mindössze száz méterre a Tulcea megyei Chilia Veche településtől – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Tizenegy embert vettek őrizetbe és további négy gyanúsított ellen hatósági felügyeletet rendeltek el annak a fővárosi prostitúciós ügynek a fejleményeként, amelyet csütörtökön hozott nyilvánosságra a DIICOT.
Nicușor Dan pénteken a Facebook-oldalán bejelentette, hogy kihirdette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvényt, miután az alkotmánybíróság döntésének indoklása megjelent a Hivatalos Közlönyben.
Péntek reggel 7 óra 15 perc körül újabb Ro-Alert üzenetet kaptak Tulcea megye Ukrajnával határos térségének lakói az orosz-ukrán háborúval összefüggésben. Ez volt a negyedik ilyen riasztás szerda este óta.
Csütörtök este megjelent a Hivatalos Közlönyben az alkotmánybíróság február 18-i határozatának indoklása, amelyben alkotmányosnak minősítette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvény tervezetét.
A Richter-skála szerint 4,5-ös erősségű földrengés történt csütörtökön 19 óra 21 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Ilie Bolojan csütörtökön kijelentette, hogy a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvényt a következő napokban kihirdeti az államfő, így Romániának esélye van megkapni a visszatartott uniós helyreállítási források nagy részét.
1 hozzászólás