
Fotó: Madarasi Hargita Síközpont/Facebook
Meghibásodott a felvonó a Madarasi Hargitán található, haladó és profi síelőknek ajánlott Nagy Mihály sípálya egy szakaszán, így jelenleg annak alsó fele használható csak – olvasható a Madarasi Hargita Síközpont Facebookon közzétett bejegyzésében.
2025. január 05., 15:562025. január 05., 15:56
2025. január 05., 16:062025. január 05., 16:06
Az elkövetkező napokban a Nagy Mihály felvonót nem tudják üzemeltetni a műszaki hiba miatt, a probléma megoldásán viszont folyamatosan dolgoznak. Addig is
Eredetileg a felvonók 10-től 16 óráig voltak igénybe vehetők, a műszaki hibára való tekintettel viszont 17 óráig meghosszabbítják a nyitvatartást. Vasárnap 18 órától 21 óráig is üzemelni fognak a felvonók.
A bejegyzésben arra is felhívják a figyelmet az illetékesek, hogy a Hargitán igazi tél van, az utakat takarítják, de havasak. A szentegyházi útnak főként terepjáróval érdemes nekivágni, ugyanakkor
A fel- és lefelé való közlekedés órarendjét is be kell tartaniuk a látogatóknak, miszerint reggel 9 és délután 2 óra között lehet felfele haladni, 2 óra és fél 6 között pedig lefele.
A Sanitas szakszervezeti tagjai csütörtökön sztrájkőrséget tartanak a munkaügyi minisztérium székhelye előtt.
Lángra kapott egy melléképület csütörtökön Csíksomlyón a Somlyó 33-ként ismert romatelepen. A tűzeset során egy ember a karján égési sérüléseket szenvedett. A hivatásos tűzoltók megfékezték a lángokat.
Ciprian Ciucu főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta Bukarest pályázati dossziéját a 2028-as UEFA Európa-liga-döntő megrendezésére.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
Lopás vétsége és más bűncselekmények miatt emeltek vádat egy magyarországi férfival szemben, aki úgy vitt el egy idegen kocsit, hogy abban benne volt a tulajdonos gyermeke – közölte a Pest Vármegyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb elsőfokú (sárga jelzésű) szélriasztásokat adott ki az ország felére.
A vasutasok szakszervezeti szövetsége (FNFMCV) szerdán arra figyelmeztetett, hogy a romániai vasúti infrastruktúra tarthatatlan helyzetbe került, miután elakadt a Román Vasúti Infrastruktúra-kezelő Vállalat 2026-os költségvetésének elfogadása.
Ilie Bolojan szerint a villamos energia árának csökkentése alapfeltétele Románia gazdasági talpra állításának, ehhez azonban fel kell gyorsítani az energiatermelési, energiatárolási és hálózatkorszerűsítési beruházásokat.
Megdőlő melegrekordok, példátlan hőhullámok, 30 Celsius-fok fölötti hőmérsékleti értékek: ezek jellemzik most Európa egy részét. Több nagyvárosban is hőségriasztást adtak ki a napokban.
Míg Nyugat-Európát és a Balkán egy részét hőségriasztás sújtja, addig térségünkben még az elviselhető tartományokban mozognak a hőmérsékleti értékek. Májushoz képest azonban ezek is magasak.
szóljon hozzá!