
A Csíki Játékszín épülete. Archív
Fotó: Gecse Noémi
Csíkszeredában a hétfői adatok szerint a koronavírussal fertőzött betegek száma városszinten meghaladta a 3 ezreléket, így újabb szigorítások lépnek érvénybe. A Csíkszeredai Katasztrófavédelmi Bizottság október 19-i határozata szerint a Csíki Játékszín köteles felfüggeszteni az előadásokat, amíg a fertőzések száma nem esik újra a kritikus ezrelék alá.
2020. október 19., 13:022020. október 19., 13:02
2020. október 19., 13:112020. október 19., 13:11
Mint a Csíki Játékszín, a szerkesztőségünknek elküldött közleményben tájékoztat, a döntés értelmében ebben a hónapban valamennyi Pájinkás János című előadásuk elmarad, új játékrendet csak akkor áll módjukban közölni, amikor a járványügyi helyzet ezt lehetővé teszi.
„Elsődlegesnek tartjuk nézőink és a munkaközösség egészségét, ezért köszönjük a megértést és türelmet, amíg újra nem játszhatunk biztonságos körülmények között” – fogalmaznak a Csíki Játékszín képviselői.
Házkutatást tartottak hétfőn Maros megyében egy 2021 és 2026 között történt többszörös sikkasztás ügyében, amely során 136 ezer lejjel károsítottak meg egy állami intézményt – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Az RMDSZ parlamenti képviselői és szenátorai jelen lesznek az ülésteremben a bizalmatlansági indítvány vitáján, de nem fognak szavazni – jelentette be hétfőn Kelemen Hunor.
Felmelegszik az idő az egész országban, a nappali értékek egyes régiókban akár a 28 Celsius-fokot is elérhetik, míg az éjszakai minimumok több helyen is csak 12–13 fokig esnek vissza.
Két ittas sofőrt és egy bejegyzetlen gépjárművel közlekedőt is lefüleltek a rendőrök Gyergyó- és Udvarhelyszéken a hosszú hétvége folyamán.
Újabb történelmi mélypontra került hétfőn a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,1998 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 5,81 banis (1,1 százalékos) emelkedést jelent a csütörtöki 5,1417 lejhez képest.
A május 1-jei hosszú hétvégén több mint 37 ezer bírságot szabott ki a rendőrség, összesen mintegy 16,5 millió lej értékben.
Jelentős felmelegedéssel indul május első hete, az elmúlt napok szokatlanul hideg időjárását az átlagosnál melegebb napok követik. Az ország egyes részein a hőmérséklet a 30 fokot is elérheti, csapadékra pedig csak a hét második felében számíthatunk.
Jókora büntetést kapott az a sofőr, akit helikopterből figyeltek, amint figyelmen kívül hagyja a közlekedési szabályokat.
Nemzetközi hadgyakorlatot rendeznek az erdélyi Nagysinken május 7–23. között, amelyre vasárnaptól kezdődően több szövetséges országból érkezik haditechnika – közölte a román védelmi minisztérium (MApN).
Néhány százan gyűltek össze vasárnap este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan melletti szimpátiatüntetésen.
szóljon hozzá!