
Egy-két hónapon belül pontot tehetnek a több mint tízmillió lejes beruházás végére
Fotó: Tuchiluș Alex
A sepsiszentgyörgyi székhelyű Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház bővítése nemsokára befejeződik, egy-két hónap múlva sor kerülhet az avatásra, megnyitásra. A látványos és komoly szintlépést jelentő fejlesztés a kórház sürgősségi osztályát érinti, amelynek a jelenlegi, 320 négyzetméteres páciensfogadó és betegellátó felülete megháromszorozódik a beruházás folytán.
2024. február 28., 19:252024. február 28., 19:25
A Kovászna megyei sürgősség új épületének, épületrészének átadását múlt év végére tervezték, de a munkálatok megkezdése óta eltelt években jelentősen emelkedtek az építőanyagárak, amelynek fő oka az ukrajnai háború – tájékoztatott Henning László, Kovászna Megye Tanácsának alelnöke.
a megyei önkormányzat például múlt év végén jelentette be, hogy több mint 1,2 millió lejjel emelkednek a költségek.
Három évvel ezelőtt, a kivitelezési szerződés aláírásakor még azzal számoltak, a fejlesztés 7,5 millió lejbe kerül (plusz áfa), és ebből körülbelül 1,5 millió lejt szántak berendezésre a korszerű orvosi készülékekkel (lélegeztetőgépekkel, röntgengéppel stb.) együtt.
A háromszéki egészségügyi, illetve sürgősségi ellátás minőségét és hatékonyságát jelentősen javító beruházás java része európai uniós pénzforrások felhasználásával történt, az illetékes romániai régiófejlesztési hatóság felügyeletével. A megyei önkormányzat költségvetési hozzájárulására, vagyis a teljes költség 2 százalékát kitevő önrészre külön előírások vonatkoznak.
Fotó: Tuchiluș Alex
Az építkezési munkálatok kivitelezője a Hargita megyei, székelyudvarhelyi székhelyű Viaduct Kft. A sürgősségi részlegen külön betegellátó osztály lesz felnőtteknek és a gyermekeknek, a harmadik főosztályon kapnak helyet a korszerű testvizsgálati berendezések (röntgen, ultrahang stb.). A berendezések, készülékek beszállítása és elhelyezése már folyamatban van.
ugyanakkor 6–8 mentőautó egyidejű állomásoztatására is lehetőség nyílik.
A fejlesztést bemutató sajtótájékoztatón elhangzott, a megyei kórház sürgősségi osztálya páciensforgalmának évi átlaga elérte a 36 ezret, ami igen nagy szám, és egyik magyarázata az, hogy sokan a sürgősségre mennek olyan panaszokkal is, ami háziorvosi hatáskörbe tartozna.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
szóljon hozzá!