
Képünk illusztráció
Fotó: Mihádák Zoltán/MTI
Meghalt hétfőn kerékpározás közben egy 9 éves Szilágy megyei kislány, miután megijedt egy szemből jövő quadtól és leesett a bicikliről – tudósít az Agerpres hírügynökség.
2023. június 06., 09:482023. június 06., 09:48
2023. június 06., 09:582023. június 06., 09:58
A Szilágy Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az eset Gyümölcsénes településen történt. A kislány egy kavicsos, lejtős úton kerékpározott, megijedt egy szemből érkező quadtól, elvesztette az egyensúlyát és a menetiránya szerinti jobb oldali árokba esett. A 9 éves kislány a helyszínen életét vesztette.
A rendőrség szerint a quadot egy 17 éves, helybéli lány vezette, akinek nincs jogosítványa semmilyen kategóriájú járműre, ugyanakkor a quad nem volt forgalomba helyezve.
Az ügyben gondatlanságból elkövetett emberölés, jogosítvány nélküli vezetés és regisztrálatlan jármű vezetése miatt indított eljárást a rendőrség.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
Repülőgépeken elkövetett lopás gyanúja miatt tizenkét bukaresti, valamint Ilfov és Prahova megyei helyszínen tart házkutatást a rendőrség csütörtökön, és 16 személyt állítanak elő.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint mérlegelhető a Kelemen Hunor RMDSZ-elnök által javasolt „fegyverszüneti kormány” létrehozása, ha nem sikerül más kormányzati megoldást találni.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy csütörtökön is folytatja az új közalkalmazotti bértörvény tervezete és az egészségügyi intézményekben tapasztalható személyzethiány miatt kirobbantott sztrájkot.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint megérzi Románia a cernavodai atomerőmű leállását, az országnak mozgósítania kell a gázerőművi, nap- és szélenergia-termelési, valamint energiatárolási kapacitásait, és növelnie kell a villamosenergia-importot.
Az általános sztrájk első napjához képest szerdán növekedett a hivatalosan tiltakozó dolgozók száma a Hargita megyei nagyobb kórházakban. Szintén szerdán arról döntött a kormány, hogy országszerte 6850 állás betöltését engedélyezi az egészségügyben.