Hirdetés
Hirdetés

Megfizethető albérletet találni? Ilyenkor nem is annyira lehetetlen

Illusztráció

Illusztráció

Az országban Kolozsváron a legborsosabbak az albérletek árai, még a fővárost is lekörözi ebben, de Marosvásárhelyen sem sokkal olcsóbban bérelhetünk ingatlant. Az imobiliare.ro ingatlanközvetítő portál legutóbbi felmérése szerint egy kétszobás lakás átlagban havonta 250 euróba kerül Marosvásárhelyen.

Hajnal Csilla (R)

2018. január 04., 21:052018. január 04., 21:05

A népszerű ingatlanközvetítő oldal legutóbbi felmérésében az ország nagyobb és közepes városainak ingatlanbérlési mutatóit hasonlította össze. Eszerint

Kolozsvár az éllovas, még Bukarestet is megelőzi ebben: a kincses városban ugyanis egy kétszobás, összkomfortos, 1980 és 2000 között épült tömbházlakás havi bérleti díja átlagban 400 euróba kerül.

Hirdetés

Ugyanilyen lakásért Bukarestben „csak” 350 eurót kérnek el a tulajdonosok. A felmérés szerint a főváros árait Brassó és Jászvásár követi, mindkét városban 300 euróba kerül átlagban a havi bérlés egy ugyanilyen két szobásért. A temesváriaknak 270 eurót kell fizetniük ugyanezért, és érdekes módon Temesvárt Marosvásárhely követi a rangsorban havi 250 euró átlagbérleti díjjal.

Ugyancsak ennyit kérnek el a ploiești-i és a tulceai kétszobásokért is – derül ki a felmérésből. Az albérletek árait illetően

a legolcsóbb megyeszékhely Sepsiszentgyörgy, ahol 146 euróba kerül egy kétszobás,

Drobeta-Turnu Severinben 150 eurót, Slobozián 169 eurót kérnek el havonta a tulajdonosok. A felmérés szerint az ország megyeközpontjainak felében 200 euró alatt mozognak a kétszobásokért elkért bérleti díjak.

Marosvásárhelyen főként az orvostanhallgatók jelentik az albérletpiac keresleti tényezőit, ezért is a legkeresettebbek itt az egyszobás lakások, hozzávetőleg 150–180 euróért lehet találni, lakónegyedtől függően. A Tudor lakótelepen egy felújítatlan, régi bútorokkal ellátott kétszobás már 150–180 euróért is bérelhető. Háromszobást 300–350 euró alatt ritkán találhatunk, a négyszobások 350 euró fölött kezdődnek – legalábbis a hirdetések között.

A tapasztalat azonban azt mutatja, hogy a tényleges bérleti díjak ennél valamivel olcsóbbak. Az egyetemek környékén, főleg a Kornisa negyedben, a Főtér környékén és a November 7 lakónegyedben a legkeresettebbek a kiadó ingatlanok.

Ilyenkor nagyobb a kínálat a keresletnél

Az év eleje, a tél közepe a legalkalmasabb a bérleti díjak újratárgyalására. Amennyiben az albérlő úgy érzi, túl sokat fizet az ingatlanért, a többi hasonló lakás bérleti díjához képest, az imobiliare.ro ingatlanközvetítő portál ingatlanszakértői azt tanácsolják, tárgyalják újra a szerződést. Az ingatlanbérlések csúcsidőszaka augusztus-szeptember, télen kevesebben bérelnek lakást, így ilyenkor nagyobb a kínálat a keresletnél. Mint tanácsolják a portál szakemberei, albérlőként tárgyalva használjuk ki, ha már régóta béreljük az adott ingatlant, hiszen legtöbb tulajdonos ragaszkodik a megszokott, megbízható albérlőkhöz, de mint minden tárgyalás esetén a felek legyenek nyitottak és őszinték egymással.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 08., péntek

Kiránduljunk Székelyföldön – játssz, teszteld tudásod és nyerj!

Székelyföld lenyűgöző tájai, legendás helyszínei és természeti kincsei most egy izgalmas online játék keretében kerülnek reflektorfénybe. Kvízjátékunk lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők értékes nyereményekkel gazdagodjanak.

Kiránduljunk Székelyföldön – játssz, teszteld tudásod és nyerj!
Hirdetés
2026. május 08., péntek

Program, amiről kevesen tudnak: önkéntes fiatalokat vár a Hargita megyei tűzoltóság

Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.

Program, amiről kevesen tudnak: önkéntes fiatalokat vár a Hargita megyei tűzoltóság
2026. május 08., péntek

Virágkiállítás és néptánctalálkozó lesz Udvarfalván és Marosvásárhelyen

Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.

Virágkiállítás és néptánctalálkozó lesz Udvarfalván és Marosvásárhelyen
2026. május 07., csütörtök

Mégsem lesz igazságügyi miniszter Magyar Péter sógora

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

Mégsem lesz igazságügyi miniszter Magyar Péter sógora
Hirdetés
2026. május 07., csütörtök

Népszavazással akarnak lemondatni egy Maros megyei polgármestert

Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.

Népszavazással akarnak lemondatni egy Maros megyei polgármestert
2026. május 07., csütörtök

Cseke Attila szerint Romániának nincs oka aggodalomra a hantavírus miatt

Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.

Cseke Attila szerint Romániának nincs oka aggodalomra a hantavírus miatt
2026. május 07., csütörtök

Ügyvivő gazdasági miniszter: nőni fog Románia gazdasága a második félévben

Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.

Ügyvivő gazdasági miniszter: nőni fog Románia gazdasága a második félévben
Hirdetés
2026. május 07., csütörtök

Maros Megye Tanácsánál kihívásokkal teli esztendőre számítanak, aminek harmada el is telt

A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.

Maros Megye Tanácsánál kihívásokkal teli esztendőre számítanak, aminek harmada el is telt
2026. május 07., csütörtök

Versenytanács-elnök: a romániai üzemanyagárak 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál

A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.

Versenytanács-elnök: a romániai üzemanyagárak 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál
2026. május 07., csütörtök

Már a 11. könyvvásárnál tartanak a csíkszeredaiak

Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.

Már a 11. könyvvásárnál tartanak a csíkszeredaiak
Hirdetés