
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A marosvásárhelyi Ion Vlasiu Szakközépiskola egyik kilencedik osztályának diákjai két hétig online tanulnak hétfőtől, miután az osztályfőnökükről bebizonyosodott, hogy koronavírussal fertőzött.
2020. szeptember 21., 15:212020. szeptember 21., 15:21
A pedagógust hétvégén diagnosztizálták, így a diákok, akiknek osztályfőnökük, két hétig nem mehetnek iskolába. Az osztálytermet fertőtlenítettek, az iskolában az oktatás zavartalanul zajlik.
Maros megyében a prefektúra hétfői jelentése szerint 1660 személy fertőződött meg a koronavírussal a járvány kezdete óta, az elmúlt 24 órában pedig 6 új esetet azonosítottak. Legtöbb aktív fertőzött az elmúlt 14 napban Marosvásárhelyen volt, összesen 68, más településeken: Segesváron 12, Szászrégenben 7, Héjjasfalván 7, Marosludason és Dicsőszentmártonban, Marosszentkirályon és Nyárádtőn 4-4, Erdőszentgyörgyön 2, Szovátán 3, a többi településen egy vagy egy sem. A járvány kezdetétől, koronavírus-fertőzés következtében életét veszítette 115 személy a megyében.
A tanügyminisztérium jóváhagyta kedden a bölcsődei és óvodai beiratkozások ütemtervét a 2026–2027-es tanévre.
Kelemen Hunor szerint az RMDSZ nem lép ki a kormányból, és nem vesz részt a PSD és a PNL közötti konfliktusban. A politikus úgy látja, a legsürgetőbb feladat most az ország gazdasági helyzetének stabilizálása.
A hőmérséklet olykor jelentős ingadozása várható a következő két hétben, és csapadékra is számítani lehet, főként ennek a hétnek az első napjaiban, majd április 27. után – derül ki az április 20. és május 3. közötti időszakra vonatkozó előrejelzésből.
Gázvezeték cseréje miatt zárnak le egy utcát, két másikban az ivóvíz-szolgáltatás szünetelésére kell számítani kedden – közli Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
Ilie Bolojan hétfő este kijelentette, hogy „teljesen hibás és felelőtlen” a PSD döntése, amellyel megvonta tőle a politikai támogatást, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy továbbra is ellátja miniszterelnöki tisztségét, és biztosítja a kormányzást.
Amikor a szociáldemokraták 97,7 százaléka azt mondja, hogy Ilie Bolojannak távoznia kell, nincs helye más értelmezésnek – jelentette ki hétfőn Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) hétfőn úgy döntött, hogy megvonja a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
George Simion pártelnök szerint a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) egy saját bizalmatlansági indítvány benyújtására készül és előre hozott választások kiírását szorgalmazza.
Első fokon két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték hétfőn Ilie Dumitrescu egykori labdarúgó fiát, Toto Dumitrescu színművészt egy általa okozott baleset helyszínének elhagyása miatt.
Van igény a társadalomban egy új alaptörvény megalkotására, amit aztán népszavazás erősíthet meg, de nem ez a leendő Tisza-kormány első feladata – jelentette ki Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn.
1 hozzászólás