
Idén már befödnék az új épületet
Fotó: Beliczay László
Noha tavasszal még csak az alap készült, mostanra már állnak a falai a szentegyházi Hófehérke Napköziotthon új épületének. Egyelőre van elegendő pénz az építkezéshez, az intézmény üzemeltetéséhez szükséges berendezésekre azonban még elő kell teremteni az anyagi forrást.
2022. augusztus 28., 17:592022. augusztus 28., 17:59
Meglehetősen leromlott állapotban volt a városi piac mellett lévő, a régi kályhák miatt füstösnek is csúfolt Hófehérke Napköziotthon, ezért is döntött úgy a korábbi városvezetés, hogy pályázni fog a Helyi fejlesztések Országos Programjában (PNDL) egy új épület létrehozásáért.
A kormány ugyan jóváhagyta az évekkel ezelőtt igényelt 2,8 millió lejes támogatást, ám hamar kiderült, hogy az összeg korántsem lesz elegendő az elképzelések megvalósítására. A problémát az okozta, hogy meglehetősen régi dokumentumok alapján lett megfogalmazva a kérés. Ekkor új dokumentumokat készíttetett a polgármesteri hivatal a projekt megmentése érdekében.
Az új tervekben már egyszintes épület szerepelt a korábbi emeletes helyett, amelyben összesen hat csoport fér el. Az átalakítások jelentős többletköltséget eredményeztek – 7,6 millió lejre nőtt a kivitelezés értéke –, így az önkormányzat a fejlesztési minisztériumhoz fordult segítségért. Kérésüket pozitívan bírálta el ez év elején az RMDSZ-es Cseke Attila vezette tárca, így sikerült előteremteni a még szükséges összeget. Ezt követően elbontották a korábbi napköziotthont és tavasszal elkezdődhetett az új épület megalapozása.
Fotó: Beliczay László
Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere lapunknak elmondta, az ütemterv szerint halad a munka, mostanra megépültek az új létesítmény falai, így már a tetőzet kialakításával dolgozik a kivitelező.
– jelentette ki az elöljáró. Egyébként az a cél, hogy idén megépüljön az épület tetőrésze, hogy a téli időszakban a benti munkálatokkal folytatódhasson a kivitelezés.
Lőrincz Csaba arra is kitért, hogy a projekt nem tartalmazza a napközi üzemeltetéséhez szükséges berendezések és felszerelések megvásárlását, így újabb külsős forrásra lesz szükségük a közeljövőben. Már dolgoznak is ennek az előteremtésén. A polgármester szerint egyébként
Hangsúlyozta, nem akarják elhamarkodni a munkát, hiszen a cél az, hogy az eredmény minőségi legyen.
Fotó: Beliczay László
A régi napköziotthon elbontása után a kicsik a Gábor Áron Iskolaközpont bentlakásának alsó szintjén kaptak helyet, amelyet előzetesen felújított a polgármesteri hivatal. Lőrincz megjegyezte, szerencsére nem érkeztek panaszok az ideiglenes változás miatt, az új helyszínen is megfelelően zajlik az oktatás.
Átfogó ellenőrzési akciót tartott a Hargita megyei rendőrség szerdán, melynek célja az erdőgazdálkodási jogsértések feltárása, a közlekedési szabályok ellenőrzése és a közbiztonság erősítése volt.
A betegszabadság első napjára járó juttatás kifizetését megszüntető intézkedés átmeneti jellegű, és figyelembe veszi a valós helyzetet – jelentette ki Ilie Bolojan.
Tíz ember halt meg és 137-en megsérültek Hargita megyében közúti balesetben tavaly. A gazdasági bűncselekmények és a csalások száma aggasztó növekedést mutat a megyében. A családon belüli erőszak is komoly probléma.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) jelentős mennyiségű csapadékra vonatkozó elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adott ki csütörtökön az ország hét megyéjére.
Hátba szúrtak egy rendőrt szerdán este Nagybányán. A támadás a város egyik utcáján történt, a rendőr szolgálaton kívül volt, sérülését követően kórházba vitték. Az elkövető elmenekült, nagyszabású művelet indult a felkutatására.
Ilie Bolojan szerint lehetővé kell tenni az önkormányzatok számára, hogy a költségvetésük elfogadása előtt visszatérjenek a helyi adók és illetékek törvényben meghatározott minimális szintjéhez.
Ilie Bolojan szerdán este bejelentette, hogy 2026. április 1-je és 2027. március vége között a lakossági fogyasztók szabályozott áron, a vállalatok és intézmények pedig piaci áron jutnak földgázhoz.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán este bejelentette, hogy a 2026-os költségvetésről szóló egyeztetések várhatóan a jövő héten lezárulnak, így a tervezetet február 20-a körül terjesztik a parlament elé.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátora, Robert Cazanciuc támogatja az RMDSZ-nek azt a javaslatát, hogy a kormány vizsgálja felül a helyi adók és illetékek emeléséről szóló döntését.
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA, emiatt 900 dolgozótól válna meg.
szóljon hozzá!