
A közvilágítást fejlesztették, kukákat szereltek fel
Fotó: Székelykeresztúr Polgármesteri Hivatala
Biztonságosabban közlekedhetnek ezentúl a gyalogosok Székelykeresztúr és Fiatfalva között, hiszen az önkormányzat járdát építtetett és köztéri lámpákat is elhelyeztek. Mintegy ezer lakót érint az intézkedés.
2020. március 14., 15:432020. március 14., 15:43
Székelykeresztúr ügykezelésébe tartozik Fiatfalva és mindig is kiemelt városrészként kezelte az önkormányzat, hiszen mintegy ezren laknak ott – mondta portálunknak Rafai Emil székelykeresztúri polgármester. Mint kifejtette, régen rendszeres autóbuszjárat volt a városból a településre, de ez idővel megszűnt, így az emberek főként biciklivel, gyalogosan vagy autókkal közlekednek az útszakaszon.
A gyalogosok számára a megnövekedett járműforgalom miatt vált veszélyesebbé a közlekedés, ezért is döntötte el az önkormányzat, hogy önerőből fejleszti az infrastruktúrát. Rafai Emil rámutatott, tavaly év végén fejezték be a járdaépítést a több mint ötszáz méteres szakaszon, idén pedig további újabb korszerűsítéseket végeztek a napokban. Noha eddig is volt két-három lámpatest a kérdéses szakaszon, a városvezetés fontosnak tartotta a közvilágítás fejlesztését a nagyobb biztonság érdekében, ezért
Mivel meglehetősen forgalmas az út, ezért kisebb szemeteskukákat is felszereltek – tudtuk meg Rafai Emiltől, aki hozzátette, összességében egy a lakók által régóta igényelt korszerűsítést hajtottak végre.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
A lej–euró árfolyam a következő időszakban mindkét irányba elmozdulhat, és a feszültség mindaddig fennmaradhat, amíg a piacok nem kapnak egyértelmű válaszokat Románia politikai és pénzügyi stabilitásával kapcsolatban – jelentette ki a BNR szóvivője.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakcióvezetője, Gabriel Andronache szerint Ilie Bolojan ismét miniszterelnöknek jelölhető, mert ezt nem tiltja az alkotmánybíróság.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerdán közölte, hogy 2023 és 2026 között összesen 15 hantavírus-fertőzéses esetet jegyeztek Romániában, ezek közül egyet idén.
Marosvásárhelyen, Szovátán és Székelyudvarhelyen új beruházásként épülhetnek fiataloknak szánt lakások, illetve előrelépés várható a sepsiszentgyörgyi, csíkszeredai, kézdivásárhelyi, kovásznai és malomfalvi ifjúsági lakások terén is – közölte az RMDSZ.
szóljon hozzá!