
Csomortányi István. Archív
Fotó: Haáz Vince
Székelykeresztúron ülésezett az Erdélyi Magyar Néppárt Országos Választmánya, ahol tisztújításra is sor került, és a testület új elnökévé választották Bálint Józsefet, a néppárt Kovászna megyei elnökét.
2020. november 09., 21:142020. november 09., 21:14
A tanácskozás helyszíne jelképes, hiszen az Erdélyi Magyar Néppárt és a Magyar Polgári Párt összefogásából létrejött Erdélyi Magyar Szövetség egyik sikerének helyszíne az udvarhelyszéki város. A választmány ülését eszerint az EMSZ színeiben győzelmet aratott új helyi polgármester, Koncz Hunor-János köszöntötte elsőként – számol be az EMNP sajtóirodája.
A jelenlévő választmányi tagok egyhangúlag megerősítették az Erdélyi Magyar Néppárt és az MPP fúziós szándékát, valamint annak ütemére vonatkozó korábbi döntésüket pontosították, mivel a koronavírus-járvány a két párt egyesítésének menetrendjét is módosította.
Csomortányi István, az EMNP elnöke helyzetértékelőjében elmondta: fontos eredmény, hogy az erdélyi magyar nemzeti tábor minden nehezítő körülmény ellenére megőrizte korábbi pozícióit. „A néppárt megújult, területi szervezeteink élén és az önkormányzatokban a sokat próbált és több évtizedes tapasztalattal rendelkező kollégáink mellett már az új generáció tagjai vannak többségben, így elmondhatjuk, komoly reményekkel tekinthetünk a jövőbe” – hangsúlyozta Csomortányi István. „Fontos eredmény, hogy az EMSZ és az RMDSZ között aláírásra került megállapodás igazolta az új magyar egység megteremtésére tett erőfeszítéseinket, hiszen ez nem csupán az előttünk álló parlamenti választásokról szól, hanem a következő évek erdélyi magyar–magyar kapcsolatainak jó irányba fejlődéséről, egyúttal kitartást kell kívánnunk Zakariás Zoltán és Kulcsár-Terza József kollégáinknak, akik december 6-án az EMSZ-et képviselik az összmagyar parlamenti jelöltlistákon” – zárta felszólalását az EMSZ társelnöke.
A Néppárt Országos Választmányának tagjai végezetül döntést hoztak a szervezési és működési szabályzat kiegészítéséről, így a koronavírus-járvány miatti közegészségügyi helyzetre való tekintettel, az elkövetkezőkben az online térben is lehetőség nyílik a szabályozott működésre.
Gázszivárgás miatt lezárták és lepecsételték a fő gázcsapot vasárnap késő este Marosvásárhelyen egy 44 lakrészes tömbházban.
Nicușor Dan államfő vasárnap bejelentette, hogy elfogadja Donald Trump amerikai elnök meghívását és részt vesz a Béketanács jövő heti washingtoni ülésén.
Idén januárban 4 698 070 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1489-cel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2779 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár vasárnap közzétett adataiból.
Több mint hatszáz járművezetőnek vonták be a jogosítványát az elmúlt 24 órában végzett ellenőrzések során, 96-nak gyorshajtás, 170-nek alkohol hatása alatti vezetés miatt – derül ki a Román Rendőrség vasárnapi közleményéből.
Otthonában ölték meg egy fejszével az olténiai Vela község 56 éves, liberális párti (PNL) helyi tanácsosát, korábbi alpolgármesterét. A gyilkosság fő gyanúsítottja egy helybéli fiatalember, aki az áldozat farmján dolgozott.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 54 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szikladarabokat helyeztek ki Temesvár egyes utcáiban a járda szélén lévő zöldterületekre, hogy megakadályozzák a parkolást. Vannak, akik kifogásolják az intézkedést.
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
szóljon hozzá!