
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Jelentősen enyhült az idő az elmúlt éjszakákhoz képest országszerte, így Székelyföldön sem hűlt szinte sehol mínusz 5 Celsius-fok alá a levegő péntekre virradóan, sőt olyan város is volt, ahol pozitív tartományban maradt a hőmérséklet.
2025. február 14., 09:112025. február 14., 09:11
Az elmúlt éjszakák mínusz 10–15 fok alatti minimum-hőmérsékleteit követően jóval „barátságosabb” értékekkel indult a péntek reggel Székelyföldön. Az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint
Csíkszeredában, ahol előző éjszaka még –16,9 fokot mértek, ami az idei tél eddigi legalacsonyabb hőmérséklete volt, ezúttal csak –4,2 fokot mutattak a műszerek. Székelyudvarhelyen éppen csak fagyott, –0,2 fokot regisztráltak, míg csütörtökre virradóan még –8,6 fok volt a településen.

A több napja tartó hideg időszak utolsó éjszakáján is Csíkszeredában mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban, de Székelyföld-szerte fagyosan indult a reggel – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat adataiból.
Sepsiszentgyörgyön –3,4, Kézdivásárhelyen –2,4, Baróton –1,4 fokig csökkent a hőmérséklet, de az ország egyik fagyzugának számító Bodzafordulón sem volt hidegebb –2,8 foknál.
Marosvásárhely volt Székelyföld egyetlen városa, ahol egyáltalán nem fagyott az éjszaka, Marosszék központjában 0,6 foknál állt meg a hőmérő.
Riasztást rendeltek el csütörtökön reggel az egyik costinești-i strandon, miután a turisták egy drón maradványait fedezték fel a tenger vizében, nagyon közel a parthoz. A hatóságok most intézkednek.
A Nuclearelectrica csütörtök reggel megkezdte a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának ellenőrzött leállítását.
Szabadlábon védekezhet az a sofőr, aki kedd este Brassó belvárosában a járdára hajtva három turistát gázolt el – közölte a brassói ügyészség.
A hadsereg radarrendszere csütörtökön 1 óra 27 perckor drónokat észlelt az ukrán–román folyami határ közelében, az ukrajnai Izmajil térségében. A román légierő két F-16-os vadászgépe felszállt a Borcea 86-os légibázisról – közölte a védelmi minisztérium.
Társulási szerződést készül kötni Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely a farcádi és a székelyudvarhelyi Lejtő utcai ivóvízhálózat bővítése és felújítása érdekében. A beruházásra pályázati forrást keresnének, az útfelújításról pedig csak később lehet szó.
Van elég tartalék az országos villamosenergia-rendszerben a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának leállása után kieső áram pótlására – tájékoztatott szerda este az energiaügyi minisztérium.
Románia túljutott az inflációs csúcson, és az éves infláció ősszel 5,5 százalék körüli szintre, év végére akár 5 százalék közelébe is csökkenhet, ha az új kormány nem hoz árfelhajtó intézkedéseket – nyilatkozta Adrian Negrescu gazdasági tanácsadó.
Háromnapos rendezvénysorozattal készül a magyar kormány az augusztus 20-i nemzet ünnepre, amelyen rövidebb lesz a tűzijáték a szokásosnál – mondta Magyar Éva kormányszóvivő a programokat ismertető szerdai budapesti rendezvényen.
Rendkívüli ülésen szavazta meg a képviselőház az RMDSZ törvénytervezetét, amely heti 8 tanórára csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
Közel ezer emberrel foglalkoztatnak kevesebbet a háromszéki cégek, mint egy évvel korábban – elemezte a háromszéki gazdaság fő számait a Kovászna megyei Kereskedelmi Kamara elnöke, Edler András.
szóljon hozzá!