
Képünk illusztráció
Fotó: Csató Andrea
A hőmérséklet sűrű ingadozása várható a következő két hétben, csapadékra nagyobb valószínűséggel december 6. után lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat december 2–15. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2024. december 02., 14:052024. december 02., 14:05
A hétfőn közzétett prognózis szerint – melyet az Agerpres ismertet – Erdélyben a sokéves átlagnak megfelelő hőmérséklet várható, 4 és 6 fok közötti nappali maximumokkal. Kivétel a december 7-10. közötti időszak, amikor a hőmérsékleti csúcsértékek regionális átlaga 8 fok körül alakul.
Csapadékra nagyobb valószínűséggel december 7. után lehet számítani.
Hegyvidéken a nappali hőmérsékleti csúcsértékek mínusz 2 és 2 fok, az éjszakai minimumok mínusz 6 és mínusz 2 fok között ingadoznak a következő két hétben,
Csapadékra nagyobb valószínűséggel december 6. után lehet számítani.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
szóljon hozzá!