
Babakötvény a 2017. június 30. után született gyermek esetében igényelhető. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Megérkezett a számlákra a Babakötvény után járó éves állami támogatás: 190 ezer gyermek 1,8 milliárd forint támogatást kapott – jelentette be keddi Facebook-bejegyzésében Varga Mihály pénzügyminiszter.
2024. március 26., 11:422024. március 26., 11:42
„A Költségvetési Munkacsoport ülésén munkatársaim arról számoltak be, hogy a támogatások jóváírása rendben megtörtént” – idézi a minisztert az MTI. A miniszter ugyanakkor megismételte,
A Babakötvényben gyűjtött megtakarítások összege megközelíti a 330 milliárd forintot.
A konstrukció előnye, hogy magas hozamot kínál,
Nincs számlavezetési díj, adó-, járulék- és illetékmentes; egyszerűen, néhány kattintással online is nyitható, és 42 500 forint összegű életkezdési támogatás is jár.
A Babakötvényről
A Babakötvény keretén belül a Magyar Államkincstár a gyermek részére nyit egy számlát, amelyre 42 500 forintot (kb. 550 lejes összeget) helyez el. Ez évente kamatozik, így a megtakarítással majd a 18. évét betöltött gyermek rendelkezhet – tájékoztat az Eurotrans Alapítvány. Babakötvény a 2017. június 30. után született gyermek esetében igényelhető. A támogatásra jogosult gyermek szülője vagy törvényes képviselője igényelheti a támogatást. Szükséges dokumentumok a gyermek magyar állampolgársága szerinti magyar anyakönyvi kivonat; a kérelmező személy személyazonosításra alkalmas igazolványa (személyi igazolvány, útlevél); támogatási adatlap (a kitöltésében az Eurotrans Alapítvány munkatársai segítenek). Amennyiben a gyermek még nem rendelkezik magyar anyakönyvi kivonattal, akkor a támogatási kérelem beadásával egyszerre elindítható a magyar anyakönyvezési eljárás.
Tekintettel az időjárási körülményekre, valamint az egyes megyékben a héten záruló, másutt viszont a jövő héten kezdődő sívakációra, a rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic egy sor ajánlást tett közzé a járművezetőknek.
Meghosszabbították 2026. december végéig a villanyszámla-támogatási programot – tájékoztatott pénteken az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS).
Magas kockázatú drogok folytatólagosan elkövetett kereskedelmével gyanúsítanak egy 41 éves férfit, és vizsgálatot indított ellene a Hargita megyei rendőrség, illetve a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) megyei irodája.
Az egyre aggasztóbb méreteket öltő félretájékoztatás miatt csökkent jelentős mértékben a kanyaró elleni átoltottság – jelentette ki pénteken az egészségügyi miniszter.
Több választási lehetőségük lesz a betegeknek, ha megtörik az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNSAS) monopóliuma – jelentette ki Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Az ország 16 megyéjét és Bukarestet érintő sárga riasztást adott ki pénteken a szeles, csapadékos időjárás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön csak Kovászna megye egy részére érvényes a riasztás.
A nagyböjt minden szombatján déli 12 órától keresztúti ájtatosságot végeznek a csíksomlyói Kálvárián, a Jézus-hágón. A szervezők közösségi imára hívnak mindenkit, aki fontosnak tartja a nagyböjti elcsendesedést és hisz a közös könyörgés erejében.
A Románia és az Egyesült Államok közötti kapcsolat rendkívül érett, kölcsönös érdekekkel – jelentette ki Nicușor Dan csütörtökön Washingtonban, ahol részt vett a Donald Trump amerikai elnök által kezdeményezett Béketanács ülésén.
Elsüllyedt egy konvojban haladó hajó csütörtökön a Sulina-csatorna jobb partján, a Duna 33. tengeri mérföldjénél.
Mindenki békét, stabilitást és jólétet akar Gázában, de a kérdés az, hogyan tudunk ezért cselekedni – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön Washingtonban, a Béketanács első ülésén mondott beszédében.
szóljon hozzá!