
Már nem foltozható tovább a gyergyói jégpálya teteje, teljesen új födésre van szükség
Fotó: Keresztes Zoltán
A gyergyószentmiklósi jégpálya alaposan megviselt tetőzetének újrafedésére különített el 2,5 millió lejt Hargita Megye Tanácsa. Ez a terveket és kivitelezést is jelenti. A megyei testület hétfőn megtartott ülésén emellett döntöttek még számos gyergyószéki közút felújításához szükséges összeg biztosításáról is.
2017. március 15., 16:462017. március 15., 16:46
2017. március 15., 17:222017. március 15., 17:22
Évek óta beázott a jégpálya teteje, és emiatt az egész épület épsége is veszélyeztetve volt, idén pedig tűzeset és szélvihar is tovább rongálta a tetőzetet. Az újrafedés nem tűr halasztást. A megyei tanács költségvetésének elfogadásakor felvállalta ennek a finanszírozását, így ez még idén meg is valósulhat. Amint Barti Tihamér, a megyei önkormányzat egyik alelnöke elmondta, a költségvetés-tervezetben nem szerepelt eredetileg ez a beruházási tétel, de sikerült meggyőznie képviselőtársait a felújítás fontosságáról, így 2,5 millió lejt jóváhagytak erre a célra.
Az elképzelés szerint a megye és Gyergyószentmiklós önkormányzata közösen vállalja fel a tetőfelújítást. A megye fogja megszervezni a közbeszerzést, ennek lezárultával dől el, hogy melyik fél milyen arányban és mekkora összeggel járul ehhez hozzá. Az előzetes számítások szerint 2,8 millió lejbe kerül majd a munkálat. Barti Tihamér elmondta, azt szeretné, ha
Gyergyószentmiklós a jégpálya javítás mellett még a teherforgalmi út (Halászok–Békény–Dózsa György utcák) rendbetételéhez számíthat finanszírozásra a megyei önkormányzat részéről. Az ehhez szükséges terveket a városi önkormányzat hétfőn fogadta el, és meg kell szavaznia a megyei testületnek is. Ezt követően döntenek a szükséges összeg biztosításáról – mondta el Barti – hozzátéve, hogy ere már a jövő hónapban sor kerül.
A megyei költségvetésből számos gyergyószéki megyei besorolású út felújításához is pénzeket irányoztak elő. Ezek most az útépítésekhez szükséges tervek finanszírozását jelentik. Remetén a tejporgyári úton a meglévő aszfaltozott szakasztól egészen a hulladéklerakóig lesz majd aszfaltozott út, a most készülő tervek alapján. A Ditró és Tölgyes közötti, a Vasláb és Újfalu közötti, valamint az Orotvát Borszékkel összekötő utak terveire hagytak most jóvá pénzt, hogy a későbbiekben a kivitelezés is megtörténhessen. Ugyancsak terv készül még a Gyergyószentmiklóst Kovácspéterrel összekötő út javítására is.
A járdaépítési programra Gyergyószékről Ditró és Csomafalva nyújtott be igénylést, illetve terveket, és kapott támogatást. Alfalu már előbb tart, ott már a kivitelezési szerződés is meg van kötve a helyi kultúrház előtti útszakasz melletti járda és parkoló építésére. Itt hamarosan indulhat a munka.
Kiírták a pályázatokat is
A megyei önkormányzat költségvetésével egy időben elfogadták a pályázatokra szánt keretösszegeket is, így megnyíltak a pályázati lehetőségek a kulturális, sport, turisztikai jellegű és más civil szervezetek számára. Március 24-én, pénteken Gyergyószentmiklóson tartanak a pályázatokkal kapcsolatos tájékoztatót. Nőtt a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ költségvetése, így több program megszervezésére nyílik lehetősége az intézménynek. Ugyanakkor elvárásként fogalmazták meg velük szemben, hogy nagyobb, aktívabb jelenlétet várnak el tőlük a gyergyószéki településeken – közölte Barti Tihamér.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!