
Nem csak a gerincvezeték épült ki, a portákhoz is elvezették a hálózatot
Fotó: Beliczay László
Befejezték a szennyvízhálózat kiépítését Zeteváralján, így most már csak az van hátra, hogy a lakók is rácsatlakozhassanak a rendszerre – ezt azonban hosszas papírozás előzi meg. Közel háromszáz portához vezették el a rendszerhez tartozó csöveket a projekt során.
2022. augusztus 22., 22:002022. augusztus 22., 22:00
2022. augusztus 23., 11:252022. augusztus 23., 11:25
Összesen egymillió eurónak megfelelő lejért pályázott sikeresen korábban a zetelaki önkormányzat a Helyi Fejlesztések Országos Programjában (PNDL), amelyből a községhez tartozó zeteváraljai szennyvízhálózatot építhették ki. Nagy Attila polgármester lapunknak elmondta,
Jelenleg a projekt pénzügyi elszámolása zajlik, ugyanakkor ezzel párhuzamosan elkezdődött a hálózat átadása Harvíz Rt. regionális vízszolgáltatónak. Amint az említett eljárásokat befejezik, a lakók is csatlakozhatnak a rendszerre – addig azonban várniuk kell.
Nem volt egyszerű a munkálat kivitelezése, hiszen az építkezés során módosítani kellett a terveket a terepviszonyoknak megfelelően. Ennél azonban nagyobb gondot jelentett az infláció, azaz a pénz elértéktelenedése: az építkezési anyagok árának jelentős növekedése és az építkezésben dolgozók bérének kötelező emelése. Az említett tényezők miatt nagyjából egymillió lejnyi önköltség keletkezett, amelyet végül helyi forrásokból és költségvetés-kiigazításokból teremtett elő a község vezetősége.
Egyébként a beruházást megelőzően nagyobb üzemek és panziótulajdonosok is jelezték a szennyvízhálózat szükségességét.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
Több, kővel megrakott uszályt süllyesztettek a Duna medrébe a csernavodai atomerőmű még működő kettes blokkjának üzemben tartása érdekében – írja a News.ro hírportál szombati közlése nyomán az MTI.
szóljon hozzá!