
Szabaddá tenni a víz útját. Archív
Fotó: Gecse Noémi
Elrendelte Adrian Jean Andrei Hargita megyei prefektus a vízfolyások kitakarításának ellenőrzését, ugyanakkor az árkok és vízelvezető csatornák karbantartását is vizsgálni fogják a megye településein.
2017. március 16., 15:392017. március 16., 15:39
2017. március 16., 15:552017. március 16., 15:55
Az ellenőrzések során megvizsgálják, hogyan takarították ki a folyók partszakaszait, de azt is, hogy áradások esetén mennyire tudják levezetni az árkok és vízelvezető csatornák a nagy mennyiségű vizet – nyilatkozta az Agerpres hírügynökségnek Adrian Pănescu, a prefektúra szóvivője.
A vízügyi igazgatóság, a környezetőrség, a környezetvédelmi felügyelőség, az erdőőrök és a tűzoltók munkatársaiból összeállított ellenőrzőcsoportot a prefektus fogja irányítani, és a településeken is vizsgálni fogják a vízcsatornák, árkok karbantartását.
Amennyiben rendellenességeket találnak, felszólítják majd az intézményeket és a lakosságot, hogy biztosítsák a víz akadálymentes lefolyását, ellenkező esetben büntetni fognak.
Dr. Balázsi Gábor székelyföldi származású, Egyesült Államokban élő fizikus, biofizikus és szintetikus biológus nemrég lelkendezve számolt be közösségi oldalán arról, hogy sikerült körbeutaznia a Földet. Emellett a rákkutatás helyzetére is rákérdeztünk.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter bejelentette, hogy kiküldi a tárca ellenőrző testületét a konstancai megyei kórházhoz, és kérni fogja a foglalkozás-egészségügyi bizottságtól az orvosi ügyelet teljesítése alóli felmentések felülvizsgálatát.
Jó metaforája az „egyszer minden véget ér” érzésnek a Stranger Things, aminek befejezése vegyes érzéseket keltett a nézőkben. Ez már nem az a sorozat 2026 elején, amit tíz évvel ezelőtt a szívünkbe zártunk. Spoileres kiritika.
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
A múlt év első kilenc hónapjában 2024 azonos időszakához képest 8,8 százalékkal 48,993 millióra csökkent a vasúti személyszállítást igénybe vevő utasok száma – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország területének jelentős részére érvényes, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a havazás miatt.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este azt nyilatkozta, bízik benne, hogy január 16-i ülésén az alkotmánybíróság dönteni fog a bírák és ügyészek különnyugdíját szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
Az idei tél legalacsonyabb hőmérsékletét mérték vasárnapra virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban mínusz 17,2 Celsius-fokig hűlt a levegő.
Az előző évhez képest 2025-ben 48 százalékkal növelte utasforgalmát a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér – jelentette be Adrian Veștea Brassó megyei tanácselnök.
A hóval borított útszakaszokról tett közzé helyzetjelentést a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP). A legtöbb szakaszon három centiméternél nem vastagabb a hóréteg.
szóljon hozzá!