
Pál D. Attila vezeti ideiglenesen a Marosvásárhelyi Színházat, de a versenyvizsgán is megpályázza a vezérigazgatói pozíciót
Fotó: Dombóvári Tamás
Pál D. Attila vezeti ideiglenesen a Marosvásárhelyi Nemzeti Színházat, a kulturális minisztérium őt nevezte ki 120 napra megbízott vezérigazgatónak. A hétfőtől szóló kinevezésre egyfajta „tűzoltásként” tekint az új igazgató, akinek fő célja, hogy visszatérjenek az intézménybe a nyugodt munkakörülmények, s elindulhasson az épület felújítása.
2022. szeptember 20., 14:112022. szeptember 20., 14:11
Pál D. Attila 2011-től dolgozik a Marosvásárhelyi Nemzeti Színháznál, 2013-tól produkciós igazgatói pozíciót tölt be, így nem ismeretlen számára a vásárhelyi színház. Az új vezető a Székelyhonnak elmondta, hogy egyfajta tűzoltásként tekint a kinevezésére, amelynek az elején van.
– fogalmazott a megbízott vezérigazgató. Hozzátette: jelen pillanatban nincs művészeti igazgatója a magyar társulatnak, és ennek megoldása is egyik fő feladata lesz az elkövetkezőkben.
– hangsúlyozta Pál Attila, hozzátéve, hogy a román társulatnál most Dan Rădulescu a művészeti igazgató, és ezen nem áll szándékában változtatni. Az épületfelújítás kapcsán rámutatott, hogy
Az új vezérigazgató számára biztonságérzetet nyújt az, hogy ismeri az egész csapatot – egyrészt mert úgy érzi, mindenki mellette van, másrészt mert pontos ismeretében van az adott erőforrásoknak, amelyekből ki tudnak indulni a közös munka során.
– fogalmazott az új direktor, aki hangsúlyozta, a már megkötött szerződéseket – legyen az rendezői vagy színészi – nem áll szándékában bolygatni, a tárgyalás alatti szerződéseket azonban újratárgyalja.
A Székelyhon kérdésére a színidirektor elárulta, hogy a négyhónapos kinevezett mandátuma után is szándékában áll versenyvizsgán megpályázni a vezérigazgatói pozíciót, mert nagy kihívásnak tartja ezt a munkát.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Szövetségi Képviselők Tanácsának Kolozsváron tartott ülése után kijelentette, a szövetség elsődleges célja a korábbi kormánykoalíció újraalakítása, de nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy az RMDSZ ellenzékbe vonuljon.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
Válsághelyzet van – jelentette be Székelyudvarhely polgármestere a város iskolahálózatában felmerült problémákat illetően. Az Orbán Balázs Általános Iskolában statikai problémák merültek fel, ott a következő tanévben mégsem indulhat újra az oktatás.
Kézdivásárhely önkormányzati képviselő testülete soros havi ülésén a város által adományozható elismerés kérdésben is döntést hozott. Idén Gábor Rezső matematikatanár, a Gábor Áron Szakképző Líceum nyugalmazott igazgatója veheti át a Pro Urbe díjat.
A Kájoni János, a Márton Áron és a Nagymező utcában, valamint a Szék útján zajlik pénteken a kátyúzás és az aszfaltréteg javítása – számolt be Facebook-oldalán Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
A hétfői cotroceni-i konzultációk abból a kérdésből indulnak majd ki, hogy milyen kormánytöbbséget javasolnak a parlamenti pártok, legyen szó „teljes értékű”, kisebbségi vagy technokrata kabinetről – jelentette ki Nicușor Dan, Románia elnöke.
Markó Béla volt RMDSZ-elnök pénteken az Agerpresnek kijelentette, hogy aggasztja az ország politikai helyzete.
Őrizetbe vették Gigi Ștefant és Teodor Nițát, a konstancai területi ügyészség két ügyészét, akiket befolyással üzérkedés és hivatali visszaélésre való felbujtással gyanúsítanak.
szóljon hozzá!