
Pál D. Attila vezeti ideiglenesen a Marosvásárhelyi Színházat, de a versenyvizsgán is megpályázza a vezérigazgatói pozíciót
Fotó: Dombóvári Tamás
Pál D. Attila vezeti ideiglenesen a Marosvásárhelyi Nemzeti Színházat, a kulturális minisztérium őt nevezte ki 120 napra megbízott vezérigazgatónak. A hétfőtől szóló kinevezésre egyfajta „tűzoltásként” tekint az új igazgató, akinek fő célja, hogy visszatérjenek az intézménybe a nyugodt munkakörülmények, s elindulhasson az épület felújítása.
2022. szeptember 20., 14:112022. szeptember 20., 14:11
Pál D. Attila 2011-től dolgozik a Marosvásárhelyi Nemzeti Színháznál, 2013-tól produkciós igazgatói pozíciót tölt be, így nem ismeretlen számára a vásárhelyi színház. Az új vezető a Székelyhonnak elmondta, hogy egyfajta tűzoltásként tekint a kinevezésére, amelynek az elején van.
– fogalmazott a megbízott vezérigazgató. Hozzátette: jelen pillanatban nincs művészeti igazgatója a magyar társulatnak, és ennek megoldása is egyik fő feladata lesz az elkövetkezőkben.
– hangsúlyozta Pál Attila, hozzátéve, hogy a román társulatnál most Dan Rădulescu a művészeti igazgató, és ezen nem áll szándékában változtatni. Az épületfelújítás kapcsán rámutatott, hogy
Az új vezérigazgató számára biztonságérzetet nyújt az, hogy ismeri az egész csapatot – egyrészt mert úgy érzi, mindenki mellette van, másrészt mert pontos ismeretében van az adott erőforrásoknak, amelyekből ki tudnak indulni a közös munka során.
– fogalmazott az új direktor, aki hangsúlyozta, a már megkötött szerződéseket – legyen az rendezői vagy színészi – nem áll szándékában bolygatni, a tárgyalás alatti szerződéseket azonban újratárgyalja.
A Székelyhon kérdésére a színidirektor elárulta, hogy a négyhónapos kinevezett mandátuma után is szándékában áll versenyvizsgán megpályázni a vezérigazgatói pozíciót, mert nagy kihívásnak tartja ezt a munkát.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
szóljon hozzá!