Románia egyik legígéretesebb birkózójának számít az eddigi pályafutása során többszörös országos bajnoki, ifjúsági Európa-bajnoki címet, felnőtt Eb-ezüstöt és bronzérmet nyert Incze Kriszta, aki idén Tokióban részt vett élete első olimpiáján, de már a következő ötkarikás játékok lebeg a szeme előtt.
2021. november 12., 11:592021. november 12., 11:59
A sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC versenyzőjét arról faggatta a Székelyhon TV, miért választja egy 6-7 éves székely kislány a szabadfogású birkózást – éppenséggel a zongoraleckék helyett –, miként szokott hozzá az állandó felkészülés megkövetelte lemondásokhoz, hogyan szerette meg a sérülésekkel is együtt járó sportágat.
A 25 éves sportoló elmondja, hogy milyen nehézségekbe ütközik a női birkózás,
Ilyenkor nem fordult meg a fejében, hogy vajon milyen lenne amott, magyar színekben versenyezni? Incze Kriszta a Nézőpontban arról is vall, hogy
Sőt azt is feltárja, min múlott, hogy nem magyar színekben versenyez. A tehetséges birkózó arról is beszél a Nézőpontban, hogy miben kell leginkább fejlődnie ahhoz, hogy három év múlva a párizsi ötkarikás játékokon jobban teljesítsen, és mit jelent számára a közönség biztatása.
Az Incze Krisztával készült interjú megtekinthető a Médiatér YouTube-csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcast-csatornáján vagy Spotify-on is meghallgatható.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
Szerdán a Cotroceni-palotában tárgyalt Nicușor Dan államfővel a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz – közölték politikai források az Agerpres hírügynökséggel.
Kelemen Hunor szerint a szövetség számára a PSD, a PNL, az USR, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek frakciója alkotta koalíció újraalakítása jelenti az első számú opciót.
Újabb történelmi mélypontra süllyedt a lej az euróval szemben: a Román Nemzeti Bank (BNR) által szerdán közzétett árfolyam szerint egy euró 5,2688 lejbe kerül, 5,08 banival (0,97 százalékkal) többe, mint kedden.
Ilie Bolojan szerdán közölte, hogy miniszterelnöki tisztsége utolsó napjáig dolgozni fog Romániáért, és nem adja fel azokat az elveket, amelyeket egész pályafutása alatt vallott.
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni – írta Tarr Zoltán leendő miniszter a Facebookon, röviden bemutatva az új, integrált tárcát és feladatköreit.
Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.
Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.
Ellenzékbe vonul Romániában az európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL), miután a parlament kedden megvonta a bizalmat az Ilie Bolojan pártelnök vezette koalíciós kormánytól.
A Határtalan történet című műalkotás új kövének avatásával, felolvasással, vetítéssel, kerekasztal-beszélgetéssel és a Korossy Kvartett előadásával ünnepelte Krasznahorkai László Nobel-díjas írót a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kedden Budapesten.
szóljon hozzá!