
Fotó: Székelyhon
Nem halad megfelelő ütemben Kovászna megyében a népszámlálás második szakasza, amikor a számlálóbiztosok személyesen keresik fel otthonaikban a lakókat.
2022. június 28., 16:552022. június 28., 16:55
Ráduly István prefektus sajtótájékoztatón ismertette, hogy miközben az első, önkitöltős szakaszban Kovászna megye az országos második helyezett volt, most
Eddig a becsült lakosság mindössze 73,9 százalékát sikerült megszámlálni a két szakasz során.
A prefektus a visszajelzések alapján úgy tudja, a számlálóbiztosok többsége a polgármesteri hivatalok alkalmazottja, és csak munkaidő után foglalkoznak a népszámlálással. Ráduly István arra kéri az önkormányzati vezetőket, engedjék el az alkalmazottaikat, hogy tudják a hátralevő időben felpörgetni a cenzust.

Nem szívesen működik együtt a csíkszeredai lakosság a népszámlálás második fázisában a számlálóbiztosokkal, többen nem is fogadják őket. Vannak, akik attól tartanak, hogy a megadott adatok határozzák meg, hogy hány ukrán menekültet telepítenek a városba.
A szakszervezetek a korábbi bértörvény-tervezetet kifogásolva a bérszámfejtés alapjául szolgáló referenciaérték növelését kérték, de helyette egy még kisebbet kaptak. Az érdekvédelmi tömbök közösen utasítják el az új tervezetet. Az idő vészesen fogy.
Közepes erősségű, 4,4-es magnitúdójú földrengés történt kedd hajnalban a Vrancea–Buzău szeizmikus térségben. A földmozgás epicentruma mintegy 57 kilométerre volt Sepsiszentgyörgytől.
Újabb jelentkezési lehetőség nyílik keddtől a 2026-os roncsautóprogramban azoknak, akik korábban lemaradtak. Több mint 93,7 millió lejt osztanak újra, a támogatás járműtípustól függően 10 és 18,5 ezer lej között alakul.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!