
Képünk illusztráció
Fotó: Divers Egyesület
Fogadj örökbe egy anyát! mottóval szervezik meg idén is azt az adománygyűjtő kampányt, amelyben március végéig nehéz helyzetben élő édesanyáknak szánt ajándékokat gyűjtenek Marosvásárhelyen.
2024. március 06., 15:112024. március 06., 15:11
A marosvásárhelyi Divers Egyesület ismét csatlakozott a Fogadj örökbe egy anyát! kampányhoz. Mint Koreck Mária, az egyesület elnöke elmondta, országszerte, de Maros megyében is nagyon sok nehéz helyzetben lévő édesanya van, sok leányanya is. Nekik
sokszor egy testápoló, egy kis tükör, fésű, de bármilyen kis ajándék is nagy segítséget jelent számukra.
Ahogy a korábbi években, úgy idén is majdnem március végéig – március 26-ig – várják az adományokat, használati tárgyakat, amelyeket a menhelyen, a Materna leányanyaotthonban és a nehéz körülmények között élő anyákhoz juttatnak el.
„Fontos, hogy odafigyeljünk az édesanyákra, különösen márciusban. Hiszen ha egy anya mosolyog, a gyerek nevet. Ha ajándékot tudunk vinni az anyáknak, akkor érezhetik, hogy nincsenek egyedül, anyatársaik figyelnek rájuk” – fogalmazott az egyesület vezetője.
A piperecikkeket, használati tárgyakat, kis ajándékokat a Divers Egyesület marosvásárhelyi székhelyére: Avram Iancu utca 29. szám alá lehet vinni, hétköznapokon 10–13 és 17–19, valamint szombaton 10–13 óra között. További információkért a 0265 311 727-es telefonszámot lehet hívni.
Nicușor Dan államelnök visszaküldte csütörtökön a parlamentnek megfontolásra a szélsőségesség elleni küzdelemről szóló törvényt, mivel meglátása szerint a jogszabály jelenlegi formája a „feszültségek felerősödéséhez” vezethet.
Három testvér konfliktusa miatt riasztották a rendőrséget, csendőröket, mentőket, de még a különleges bevetési szolgálatot is csütörtök délután Maros megyében.
A majdnem két héttel ezelőtt a Bucsecs-hegységben eltűnt fiatal brit turista keresése folytatódik, bár az utóbbi napokban mostohák voltak az időjárási körülmények – jelentette be csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
A hidrogén és a biogáz fontos szerepet játszanak a zöldenergiára való átállásban, de a széles körű alkalmazáshoz – különösen a tömegközlekedésben és a háztartásokban – még időre és további technológiai fejlesztésekre van szükség.
Letartóztatták a börtönökbe drogot csempésző hálózat kilenc tagját – köztük azt az ügyvédnőt is, akinek a segítségével a bűntényt elkövették.
Ausztria támogatja Románia csatlakozását a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) – jelentette ki csütörtökön Christian Stocker osztrák kancellár, hozzátéve, hogy Románia olyan partner országa számára, amelyre számítani lehet.
Játéknak vélte és hazavitte a lezuhant orosz drónt egy helyi férfi a moldovai Pepeni határából, majd szét is szerelte – a rendőrség szerint a szerkezet katonai megtévesztésre szolgált, robbanóanyagot nem tartalmazott.
Cáfolta csütörtökön a belügyminisztérium a közúti forgalomra és a nyilvános helyekre kiterjedő megfigyelőrendszer működésbe hozásáról szóló információkat.
Őrizetbe vettek egy harmincéves sofőrt, aki ittasan vezetett, amikor összeütközött egy küldetésben lévő rendőrautóval Târgu Neamț városában csütörtökön.
szóljon hozzá!