
Fotó: Lórántffy Zsuzsanna Nőegylet
Folytatva a két éve indított kezdeményezését, idén is tojásfával ajándékozta meg Gyergyószentmiklóst a Lórántffy Zsuzsanna Nőegylet. A város főtéri parkjának egyik fájára szombaton délelőtt 1404 darab, különböző technikával díszített tojást aggattak fel a tagok az őket elkísérő férfi hozzátartozóik és a munkához kedvet kapó járókelők segítségével.
2018. március 26., 14:022018. március 26., 14:02
2018. március 27., 19:252018. március 27., 19:25
„Lelkes csapat jött össze, férjek, jó ismerősök segítettek. Szülőkkel sétáló gyerekek örültek a fának, és a kicsik lelkesedését látva, az apukák odaálltak, segítettek” – számolt be lapunknak Jánosi Gabriella egyletvezető. Hozzátette, bár a havat taposni kellett, a munkában még az időjárás is segített: kisütött a nap, és egy szivárvány is megmutatkozott.
Évről évre gyarapítják a dekorációs készletet, első alkalommal 812 darab, tavaly 1129 dísz volt, idén pedig 1400-nál is több húsvéti tojás ékesíti a fát. A cél, hogy a köztér ünneplőbe öltözzön virágvasárnapra, húsvétra, de a nőegyletesek abban is reménykednek, hogy példájuk más csoportosulásoknak is meghozza a kedvét, és kivállalva egy-egy köztéri fa feldíszítését, segítenek még ünnepélyesebbé tenni a várost.
Fotó: Lórántffy Zsuzsanna Nőegylet
A képviselőház szerdán elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját.
Mindössze egy nappal a július 28-án történt rongálás után helyreállították a medjugorjei Jelenések-hegyén álló Béke Királynője-szobrot.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
A kormány kötelességének nevezte a határon túli magyarok jogainak képviseletét a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán Budapesten, a 29. Kárpát-medencei Nyári Egyetem és a Határon Túli Intézmények Fórumának megnyitóján.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hét nyugati megyéjére.
November 12-én érkezik a mozikba a rendszerváltás utáni legnépszerűbb film folytatása, a Hogyan tudnék élni nélküled? második része. A kedvcsináló plakát után szerdán megjelent az első előzetes.
Bezárja a Zsibón (Jibou) működő üzemét az amerikai autóipari biztonsági rendszereket fejlesztő és gyártó Joyson Safety Systems – írja Profit.ro a Szilágy megyei munkaerő-elhelyező ügynökség (AJOFM) közleménye alapján.
Ismét emelkedett az üzemanyagok ára szerda reggel, alig néhány órával az előző, kedd délutáni drágulás után. A gázolaj új irányadó ára literenként 10,2 lej, míg a benziné 9,2 lej.
Július 30-tól nyugat felől egy fokozatosan erősödő hőhullám éri el Romániát, amely várhatóan augusztus 3–6. között tetőzik – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
szóljon hozzá!