
Fotó: Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala
Sepsiszentgyörgy önkormányzata meghosszabbította az arany- és gyémántlakodalmasok jelentkezési határidejét. Idén október 15-én köszöntik őket a városházán.
2023. szeptember 11., 15:162023. szeptember 11., 15:16
2023. szeptember 11., 16:212023. szeptember 11., 16:21
Meghosszabbított határidővel, október 9-én 10 óráig várják az 50. illetve 60. házassági évfordulójukat ünneplő házastársak vagy azok hozzátartozóinak jelentkezését személyesen Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának 37-es számú irodájában, vagy a 0730-711 565-ös telefonszámon, munkanapokon 9 és 15 óra között.
A jelentkezéshez szükséges megadni a lakcímet és a jelentkezők elérhetőségét, illetve mellékelni a házassági levél és a személyi igazolvány másolatát.
A város vezetősége hagyományt teremtett azzal, hogy ünnepélyes keretek között köszönti fel az arany- és gyémántlakodalmasokat. Az idei ünnepséget október 15-én 13 órakor tartják a polgármesteri hivatal házasságkötő-termében.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt kedden 17 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szerdán is folytatódik az általános sztrájk az egészségügyben – jelentette be a Sanitas Szakszervezeti Szövetség elnöke, Iulian Pope kedden, miután az új bértörvényről egyeztettek az egészségügyi minisztériumban.
Tűz ütött ki egy gazdasági épületben és egy raktárban Csíkszentsimon községben kedden, ahol fennállt annak a veszélye, hogy átterjed a tűz két lakóházra is. Többen megsérültek.
Közlekedési baleset történt kedd délután a 12A jelzésű országúton, Csíkszereda és Delne között: egy motorkerékpár és egy személygépkocsi ütközött össze. A motorost kórházba szállították.
2026 első félévében a Kovászna Megyei Prefektúrához összesen 131 beadvány érkezett, sok esetben többtucatnyi ember kérelmét tolmácsolva. Legtöbbször sikerült ezekre megoldást találni – tudtuk meg Ráduly István prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután a múlt héten orosz drónok hatoltak be Románia légterébe – számolt be kedden a dpa.
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
Kórházba szállították, de később életét vesztette az a 14 éves fiú, aki elektromos rollerrel közlekedett az országúton Bihar megyében, amikor elgázolta egy autó. Marosszéken éppen a napokban ellenőrizték célzottan az elektromos rollerrel közlekedőket.
Romániából először telepítenek medvéket külföldre, egy franciaországi állatparkba. A négy nagyvadat a zernyesti medverezervátumból viszik át nemzetközi együttműködésben – írta kedden az MTI a rezervátumot működtető egyesület közlése alapján.
szóljon hozzá!