
Nemcsak csúnya, hanem büdös is
Fotó: Erdély Bálint Előd
Augusztus tizedikétől kezdik meg a lakosságot zavaró madarak kilövését Székelyudvarhelyen. Ekkortól már célkeresztbe vehetők a vetési varjak is, amelyek védettek Romániában, ezért a költési időszakukat nem szabad megzavarni.
2022. augusztus 01., 21:592022. augusztus 01., 21:59
Jövő szerdától elkezdődik Székelyudvarhelyen a lakókat zavaró dolmányosvarjú-, szarka- és vetésivarjú-állományok ritkítása – tájékoztatott megkeresésünkre Mărmureanu-Bíró Leonárd. A Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület igazgatója kérdésünkre azt mondta, úgy tervezik, hogy az említett időponttól kezdődően
Nem akarják kilőni az összes madarat, úgy remélik, hogy a ritkítással félelmet keltenek a meghagyott példányokban, amelyek ennek hatására elhagyják a Bethlen-negyedet, illetve a városi kórház környékét.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Mint azt a vadászegyesület vezetője elmondta,
A hétvégi esős időjárást követően egyébként több olvasónk is jelezte, az elszaporodott madarakkal nem csupán az a gond, hogy zajosak, hanem az is kellemetlenséget okoz, hogy
A probléma kapcsán megkerestük Zörgő Noémit, a városháza sajtószóvivőjét, aki elmondta, a városban a járdákat rendszeresen tisztíttatják, de mivel ezek problémás területek, jelezni fogják a szakcégnek, hogy az elszaporodott madárpopulációk területén többször takarítsanak.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Amint arról korábban beszámoltunk, a városháza még májusban kötött szerződést a vadászegyesülettel annak érdekében, hogy a szakemberek ritkíthassák a településen túlzottan elszaporodott madarakat.
A szaktárcák jóváhagyása, illetve a vadászoknak szükséges engedélyek is megvannak már. A személyi sérülések kockázatát elkerülendő a kilövésekhez nagyon apró sörétes golyókat fognak használni.

Megérkezett a jóváhagyás, illetve a vadászok is megkapták a szükséges engedélyeket, így augusztustól elkezdődhet a lakosságot zavaró madarak kilövése Székelyudvarhelyen. A szakemberek két helyszínen fogják gyéríteni a populációt sörétes golyókkal.
Már nem csak a véglegesítés előtt álló bértörvény-tervezet miatt nő az elégedetlenség az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben, hanem a személyzethiány miatt fokozódó leterheltség miatt is. Általános sztrájkra készül az érdekvédelem.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
szóljon hozzá!