
Fotó: Székelyhon
Vörös, legmagasabb fokú viharjelzést adott ki Hargita megye több településére is a meteorológiai szolgálat.
2023. július 13., 21:172023. július 13., 21:17
2023. július 13., 21:292023. július 13., 21:29
Csütörtök este
Csíkszéken Csíkszeredában, Csíkszentgyörgyön, Csíkszentsimonban, Kászonaltízen, Csíkszentmártonban, Csíkszentkirályon, Tusnádon, Tusnádfürdőn, Csíkszentimrén, Csíkkozmáson és Csíkszentléleken;
Udvarhelyszéken Parajdon, Korondon, Zetelakán, Farkaslakán, Oroszhegyben, Székelyvarságon és Etéden;
Gyergyószéken Alfaluban, Újfaluban és Vaslábon
akár 51 liter eső is lezúdulhat négyzetméterenként rövid idő alatt, illetve a szél erőssége elérheti a 90 km-t óránként.
Szintén vörös viharjelzést adtak ki csütörtök estére Csíkszentdomokosra, Balánbányára, Gyimesközéplokra, Gyimesfelsőlokra, Szépvízre, Csíkkarcfalvára, Madéfalvára, Csíkszentmihályra, Csíkszenttamásra, Csicsóra, Csíkdánfalvára, Csíkmadarasra, Csíkpálfalvára és Csíkrákosra. Az érintett településeken lévőknek Ro-Alert figyelmeztetést is küldtek.
Csíkszeredában csütörtökön kora este már lezúdult egy hatalmas, jégesővel tarkított zápor, a nagy mennyiségű eső következtében utcarészeket borított el a víz.

Felhőszakadás volt jégesővel Csíkszeredában csütörtökön kora este, rövid idő alatt hatalmas mennyiségű eső zúdult le. Volt, ahol az út teljes szélességében víz alá került, másutt a csatornákból tör fel a víz.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
Nicușor Dan kedden kijelentette, hogy fennáll az előre hozott választások lehetősége, de szerinte ezt a forgatókönyvet el kellene kerülni, mert nem hozna jelentős változást a politikai erőviszonyokban, és fenntartaná a jelenlegi patthelyzetet.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
Narancssárga jelzésű viharriasztás volt érvényben kedden délután Maros megyében, ahol az erős szél, a felhőszakadás több helyen is komoly fennakadásokat okozott.
Közönségének alig 9 százaléka középiskolás korú – ezért alapvető cél lesz a jövőben, hogy nyisson a fiatalok felé a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház.
Sepsiszentgyörgyön olyan meleg van, hogy locsolni kell az utcákat. A TEGA köztisztasági vállalat naponta száz köbméter vizet használ fel a megyeszékhely hűtésére.
szóljon hozzá!