
Fotó: Székelyhon
Vörös, legmagasabb fokú viharjelzést adott ki Hargita megye több településére is a meteorológiai szolgálat.
2023. július 13., 21:172023. július 13., 21:17
2023. július 13., 21:292023. július 13., 21:29
Csütörtök este
Csíkszéken Csíkszeredában, Csíkszentgyörgyön, Csíkszentsimonban, Kászonaltízen, Csíkszentmártonban, Csíkszentkirályon, Tusnádon, Tusnádfürdőn, Csíkszentimrén, Csíkkozmáson és Csíkszentléleken;
Udvarhelyszéken Parajdon, Korondon, Zetelakán, Farkaslakán, Oroszhegyben, Székelyvarságon és Etéden;
Gyergyószéken Alfaluban, Újfaluban és Vaslábon
akár 51 liter eső is lezúdulhat négyzetméterenként rövid idő alatt, illetve a szél erőssége elérheti a 90 km-t óránként.
Szintén vörös viharjelzést adtak ki csütörtök estére Csíkszentdomokosra, Balánbányára, Gyimesközéplokra, Gyimesfelsőlokra, Szépvízre, Csíkkarcfalvára, Madéfalvára, Csíkszentmihályra, Csíkszenttamásra, Csicsóra, Csíkdánfalvára, Csíkmadarasra, Csíkpálfalvára és Csíkrákosra. Az érintett településeken lévőknek Ro-Alert figyelmeztetést is küldtek.
Csíkszeredában csütörtökön kora este már lezúdult egy hatalmas, jégesővel tarkított zápor, a nagy mennyiségű eső következtében utcarészeket borított el a víz.

Felhőszakadás volt jégesővel Csíkszeredában csütörtökön kora este, rövid idő alatt hatalmas mennyiségű eső zúdult le. Volt, ahol az út teljes szélességében víz alá került, másutt a csatornákból tör fel a víz.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
szóljon hozzá!