
Az épületek továbbra is zárolva vannak, de a partnál folyamatban van a felújítás
Fotó: Erdély Bálint Előd
Noha a tulajdonos szeretné minél hamarabb újranyitni a rugonfalvi halastavat, ezzel még várnia kell, amíg véglegesen lezárulnak az ügykezelést korábban végző személyekkel folytatott peres ügyei. Ettől függetlenül zajlik a munka a helyszínen, ahol jelenleg a part megerősítésén dolgoznak.
2021. május 03., 17:582021. május 03., 17:58
Korábban egy székelykeresztúri vállalkozónak adta bérbe tíz évre a rugonfalvi halastavat tulajdonosa, Nagy Piroska, ám a szerződés lejártával – tavaly szeptemberben – nem távozott a bérlő. Ekkor kilakoltatási pert indítottak ellene és a bírósági határozat alapján végrehajtóhoz fordultak, amely zárolta a helyszínen lévő épületeket. Ugyanazon a napon egyébként bántalmazásig fajuló vita alakult ki a korábbi agresszív bérlő, illetve a tó újrakamerázásában segítő személy között.
Nagy Piroskától megtudtuk, hogy az erre megszabott határidő után fellebbezett a korábbi bérlő a kilakoltatás ellen. Jelenleg azt várják, hogy ezügyben hozzon határozatot a bíróság, és hogy mielőbb kiköltözzön a korábbi bérlő, így pedig használhassák a zárolt épületeket. Rámutatott, rendelkeznek az újranyitáshoz szükséges okmányok többségével, ám a környezetvédelmi engedély továbbra is a korábbi bérlőnél van.
Az épületek továbbra is zárolva vannak, de a partnál folyamatban van a felújítás
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ez utóbbi viszont a területre szól, így azt mielőbb át kellene adja.
– magyarázta. Emlékeztetett, gyerekei nemrég végezték tanulmányaikat, így – minthogy külföldön keressenek megélhetést – rájuk szeretné bízni a halastó üzemeltetését, ezért nem hosszabbította meg korábban a bérleti szerződést.
Noha május elsején már szerették volna megnyitni a halastavat, erre a bírósági ügyek miatt még nincs lehetőség. Ettől függetlenül nem állt meg az élet, hiszen felújítási munkálatok kezdődtek a tónál: megmetszették a fákat, illetve a víz által elmosott partot is erősítik.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A tulajdonos azt is közölte, hogy ki szeretnének engedni némi vizet a tóból, hogy a későbbiekben ne rongálódjon ennyire a part. Arra is kitért, hogy a későbbi üzemeltetés során nagy hangsúlyt szeretnének fektetni a környezetvédelemre és a tó körüli szemetelés meggátolására.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
1 hozzászólás