Hirdetés
Hirdetés

Még nem fejeződött be a Hargitafürdőre vezető útszakasz felújítása

Tavasszal folytatódik az útszakasz korszerűsítése, a kopóréteg elterítésével •  Fotó: Veres Nándor

Tavasszal folytatódik az útszakasz korszerűsítése, a kopóréteg elterítésével

Fotó: Veres Nándor

Kormánytámogatásra vár a Hargita megyei önkormányzat a Hargitafürdőre vezető megyei út felújítási költsége teljes összegének kifizetéséhez. A munkálat befejezés előtt áll, még egy szakaszon a burkolat kopórétegének elterítése, és vízelvezetési munkálatok maradtak hátra.

Kovács Attila

2021. február 13., 08:502021. február 13., 08:50

2021. február 13., 08:542021. február 13., 08:54

A talajvíz szivárgása, illetve különböző vízátfolyásokhoz szükséges átereszek utólagos beépítése, és az ezekhez szükséges tervmódosítási időszakok is befolyásolták a Hargitafürdőre vezető magashegyi útszakasz felújítását, amely tavaly nem fejeződött be. Az arra autózók láthatják, hogy

nemcsak az útfestések hiányoznak, hanem a felső szakaszon a kopóréteg is, emiatt pedig néhány helyen felbomlott a burkolat.

A 2019 augusztusában elkezdett felújítás során ritkán alkalmazott megoldásra volt szükség az útalap kialakításához, mivel a meglévő beton burkolatot fel kellett törni, majd kisebb darabokra zúzva tömöríteni, a tört kő rétegekkel együtt.

Több helyen is kigödrösödött már az eddig leterített aszfaltréteg •  Fotó: Veres Nándor Galéria

Több helyen is kigödrösödött már az eddig leterített aszfaltréteg

Fotó: Veres Nándor

A munkálat során vízelvezető sáncok és beton- illetve kőkosaras támfalak építésére is szükség volt, néhol az út menti patak medrét is szabályozni kellett,

tavaly pedig az első, mintegy 3 kilométeres hosszúságú szakasz elkészített burkolatát is több helyen fel kellett törni, hogy újabb átereszeket építsenek be az útszerkezetbe a vízátfolyások miatt.

Több mint 8 millió lej

A Hargitafürdőre vezető 138A jelzésű megyei úton a kopóréteg leterítése, illetve vízelvezetési munkálatok elvégzése maradt hátra, a munkálatokat a téli időszakra állította le a kivitelező – közölte megkeresésünkre Borboly Csaba. Hargita Megye Tanácsának elnöke szerint további előre nem látott beavatkozásra van szükség bizonyos szakaszokon, ahol a talajvizet drénezéssel kell levezetni. A munkálatokat tavasszal folytatják.

Idézet
Remélem, a tervmódosítási időszakokat is figyelembe véve, határidőre befejeződik a felújítás

 – összegzett. 

Hirdetés

Az 5,5 kilométeres hosszúságú megyei út korszerűsítése, amely a 13A jelzésű országutat a Tolvajos-tetőtől köti össze Hargitafürdővel, áfával együtt 8,6 millió lejbe kerül. Ezt részben ki is fizette a Hargita megyei önkormányzat, de a teljes összeg törlesztéséhez kormánytámogatásra várnak – vetítette előre Borboly Csaba. A megyei tanács elnöke szerint

mivel ennek az útnak a megépítéséhez európai uniós támogatásokat nem lehetett igénybe venni, mert nem köt össze két országutat, várhatóan a kormány hozzájárulásával tudják kiegészíteni a megyei tanács által biztosított finanszírozást.

•  Fotó: Veres Nándor Galéria

Fotó: Veres Nándor

Az út felújítása a korábbi körülményekhez viszonyítva jelentősen megkönnyítette a Hargitafürdőre történő feljutást, a magashegyi település turizmusának fejlesztése érdekében viszont szükség van egy másik útvonalra is a megközelítéshez. Ezt Piricskéről tervezik kiépíteni, amennyiben elkészül a piricskei út korszerűsítése.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 16., kedd

„Megyünk előre” – figyelmen kívül hagyta pártja ultimátumát Adrian Veștea

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd reggel, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetősége által hétfő este adott ultimátum lejárta után bejelentette, hogy álláspontja nem változott, nem adja vissza kormányalakítási megbízását.

„Megyünk előre” – figyelmen kívül hagyta pártja ultimátumát Adrian Veștea
Hirdetés
2026. június 16., kedd

Két székelyföldi megye teljes területére érvényes a holnapi időjárás-riasztás

Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely szerdán déltől csütörtök éjjel két óráig érvényes többek között Maros és Hargita megyére is.

Két székelyföldi megye teljes területére érvényes a holnapi időjárás-riasztás
2026. június 16., kedd

Mikor köszönt be a kánikula? – ezt mutatja a négyhetes előrejelzés

Jelentősen felmelegszik az idő június végére, a hőmérsékletek meghaladják majd a sokéves átlagot, miközben az ország nagy részén kevés csapadék várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.

Mikor köszönt be a kánikula? – ezt mutatja a négyhetes előrejelzés
2026. június 16., kedd

Tragédia Moldvában: a kórházba menet is küzdöttek a két méterrel a felszín alatt megtalált fiú életéért

Eszméletlen állapotban emeltek ki egy 14 éves fiút hétfőn délután egy tó vizéből a Botoșani megyei Dorohoiban. A tűzoltók több mint kétméteres mélységben találták meg az áldozatot.

Tragédia Moldvában: a kórházba menet is küzdöttek a két méterrel a felszín alatt megtalált fiú életéért
Hirdetés
2026. június 16., kedd

Saját pártja nem támogatja a kijelölt miniszterelnököt, de ő úgy sem lép vissza – frissítve

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) úgy döntött, hogy nem támogatja Adrian Veștea kormányának beiktatását, mivel jelölése a parlamentáris demokrácia szellemének megsértésével és a liberálisokkal való egyeztetés nélkül történt.

Saját pártja nem támogatja a kijelölt miniszterelnököt, de ő úgy sem lép vissza – frissítve
2026. június 16., kedd

Vébékódolás az M4 Sporton: válaszolt a közmédia a Székelyhon kérdéseire

A 2026-os focivébé kezdetén mindannyian szembesülhettünk azzal a ténnyel, hogy a magyarországi közmédia sportcsatornája, az M4 Sport geokódolás alá zárja a közvetítéseit. Pedig a legutóbbi, 2022-es katari vébén nem így volt. Mi történt azóta?

Vébékódolás az M4 Sporton: válaszolt a közmédia a Székelyhon kérdéseire
Hirdetés
2026. június 15., hétfő

A romániaiak reáljövedelme nőtt a leggyorsabban az elmúlt 15 évben az EU-ban

A Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb elemzése szerint a romániaiak reáljövedelme nőtt a leggyorsabban az Európai Unióban az elmúlt 15 évben.

A romániaiak reáljövedelme nőtt a leggyorsabban az elmúlt 15 évben az EU-ban
2026. június 15., hétfő

Otthagyta a PNL vezetőségi ülését Adrian Veștea

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn este televíziós szereplésre hivatkozva távozott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürójának üléséről.

Otthagyta a PNL vezetőségi ülését Adrian Veștea
2026. június 15., hétfő

Veștea kormányba hívná az RMDSZ-t, kedden dönt a szövetség

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kormányzati részvételt ajánlott az RMDSZ-nek – számolt be Csoma Botond, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.

Veștea kormányba hívná az RMDSZ-t, kedden dönt a szövetség
Hirdetés